Rafał Majka drugi w klasyfikacji końcowej wyścigu Tour of California 2017

Rafał Majka zajął drugie miejsce w klasyfikacji końcowej zaliczanego do cyklu UCI World Tour wyścigu Tour of California. Przed mistrzem Polski uplasował się George Bennett.

Piotr Ziemka
Materiały prasowe / Fot. Bora-Hangrohe
Siódmy, ostatni etap wyścigu Tour of California 2017 liczył 125 kilometrów. Na trasie były trzy górskie premie - dwie mające drugą kategorię oraz jedna trzeciej kategorii. W ucieczce dnia znalazło się sześciu zawodników, w tym trzech z zespołu Rally Cycling. Przed peletonem do mety dojechało ostatecznie pięciu uciekinierów. Najlepszy na finiszu w Pasadenie okazał się Evan Huffman. Amerykanin odniósł drugie zwycięstwo etapowe w wyścigu dookoła Kalifornii. W 2017 roku triumfował też na czwartym odcinku.

Rafał Majka uplasował się na siedemnastej pozycji. Minął metę 22 sekundy po czołowej piątce, tak jak George Bennett. Nowozelandczyk został sklasyfikowany na 24. miejscu i zachował przodownictwo w klasyfikacji generalnej. Polak zajął w niej drugą lokatę. Na trzecim stopniu podium stanął Andrew Talansky.

Klasyfikację punktową wygrał Peter Sagan. Najwięcej punktów na górskich premiach zdobył Daniel Jaramillo. Majka w tych klasyfikacjach był odpowiednio czwarty oraz trzeci.