WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Cisowianka Road Tour: Głowno Gold Race już 28 maja

Cezary Zamana zaprasza na 3. etap kolarskiego cyklu Cisowianka Road Tour, który odbędzie się 28 maja w Głownie. Głowno Gold Race wiąże się z dobrze znaną kolarską osobistością. Zawodnicy przejadą tą samą trasą, na której trenował Dariusz Baranowski.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Materiały prasowe / Zamana Group

Przygotowywał się on na niej do walki w Tour de France oraz Giro d'Italia.
Runda jest bardzo ciekawa, a swoim charakterem przypomina wyścigi rozgrywane w ramach tzw. tryptyku Ardeńskiego. Profil wysokościowy preferuje zawodników umiejących radzić sobie z krótkimi podjazdami, ale klasyczni sprinterzy, którzy przetrzymają wspinaczkę na wzniesienia też nie są pozbawieni szans na zwycięstwo. Zawodnicy będą rywalizować na dwóch dystansach 1/2 Pro (61 km) oraz Pro (110 km).

Wyścigi Road Tour pozwalają każdemu amatorowi poczuć się jak zawodowy kolarz. A to dzięki profesjonalnej oprawie zawodów oraz uczestnictwie specjalnych wozów technicznych zgłaszanych przez drużyny. Nie bez znaczenia jest bogate zaplecze organizacyjne, do którego już przyzwyczaił zawodników Cezary Zamana. Do pomiaru czasu stosowany jest nowoczesny system chipów aktywnych Mylaps Prochip, którego używają organizatorzy zawodowych wyścigów kolarskich.

Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna oraz generalna w kategoriach wiekowych. Wyścig w Głownie jest wpisany do oficjalnego kalendarza Pucharu Polski Mastersów. Na trasie stanie premia specjalna Danielo. Sponsorem premii jest firma Danielo Sportswear, która dla zwycięzców na każdym dystansie ufunduje nagrody w postaci swoich produktów.

Podczas zawodów nie zabraknie atrakcji dla dzieci, które będą miały okazję ścigać się w wyścigu MiniMini+. Na starcie pojawi się znana wszystkim maluchom z ekranów telewizyjnych rybka MiniMini. Stacja telewizyjna MiniMini+, która patronuje całemu wydarzeniu, przygotuje dla dzieci ciekawe konkursy z nagrodami oraz upominki.

Głowno Gold Race to także XX Memoriał im. Jana Gorzkiewicza, który zapoczątkował kolarstwo szosowe w Głownie. Profesjonalnej rywalizacji kolarskiej i mini wyścigom dla dzieci towarzyszyć będzie organizowany przez miasto Głowno rodzinny piknik z bezpłatnymi atrakcjami dla dzieci (od godz. 11.00).
Serdecznie zapraszamy!

Program zawodów

Niedziela (28.05.2017)

8.00-10.30 - zapisy w biurze zawodów na dystans 1/2 Pro
8.00-10.30 - wydawanie czipów za kaucją na dystans 1/2 Pro
10.30 - start dystansu 1/2 Pro
11.00-12.30 - zapisy w biurze zawodów na dystans Pro
11.00-12.30 - wydawanie czipów na dystans Pro
13.00 - start dystansu Pro
14.00 - dekoracja dystansu 1/2 Pro
16.00 - dekoracja dystansu Pro


Start i meta 

Teren rekreacyjny nad zalewem Mrożyczka w Głownie, ul. Zgierska 8/10

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×