Luka Mezgec wygrał drugi etap Tour de Slovenie, Rafał Majka na 15. miejscu

Luka Mezgec wygrał drugi etap Tour de Slovenie. Słoweniec z zespołu Orica-Scott został nowym liderem klasyfikacji generalnej.

Piotr Ziemka
Na zdjęciu Rafał Majka Materiały prasowe / Na zdjęciu Rafał Majka
Drugi etap wyścigu dookoła Słowenii miał 169 kilometrów i 900 metrów długości. Start i metę umiejscowiono w stolicy Słowenii - Lublanie. Na trasie były dwie górskie premie trzeciej kategorii. Pierwszą wygrał Andrea Vendrame z zespołu Androni. Na następnej triumfował inny Włoch - Enrico Salvador (Tirol).

Dwukrotnie drugie miejsce zajął Tomas Buchacek. Czech znalazł się w ucieczce również na pierwszym, czwartkowym etapie. Kolarz grupy Elkov-Author uplasował się na drugiej pozycji także na lotnej premii. Przed nim finiszował Słoweniec Gorazd Per (Adria Mobil). Natomiast trzecią lokatę zajął Ivan Santaromita.

Peleton doścignął uciekinierów, kiedy do końca pozostawało 15 kilometrów. W końcówce etapu były kraksy - 5 i 2 km przed metą kilku kolarzy upadło na śliskiej przez opady deszczu nawierzchni. Zwycięzcą etapu został Luka Mezgec. Reprezentant gospodarzy zdobył koszulkę lidera klasyfikacji generalnej.

Trzy następne pozycje zajęli: Roberto FerrariMark Renshaw i Alois Kankovsky. Na piętnastym miejscu został sklasyfikowany Rafał Majka. Z kolei 28. był Paweł Cieślik.

Po dwóch płaskich odcinkach, w sobotę odbędzie się górski etap.