Rafał Majka dziewiąty na 1. etapie Tour de Slovenie, Sam Bennett wygrał

Sam Bennett wygrał pierwszy, płaski etap kolarskiego wyścigu Tour de Slovenie 2017. Dziewiąty był inny kolarz zespołu Bora-Hansgrohe - Rafał Majka.

Piotr Ziemka
Getty Images / Bryn Lennon
Pierwszy etap wyścigu dookoła Słowenii 2017 liczył 159 kilometrów i 400 metrów. Punkty na premiach zdobywali kolarze z 9-osobowej ucieczki. Górską premię drugiej kategorii wygrał Włoch Nicola Pacioni z zespołu Androni. Drugi był Ziga Jerman (Rog-Ljubljana), a trzeci - Primoz Obal (Reprezentacja Słowenii). Na dwóch lotnych finiszach zwyciężył Jerman.

Ośmiu uciekinierów zostało złapanych przez peleton, kiedy do końca pozostawało 13 kilometrów. Na czele pozostawał jeszcze Matthias Krizek. Austriaka, który wcześniej upadł na zakręcie, doścignięto na 8 km przed metą.

Na ostatnim kilometrze doszło do kraksy w połowie peletonu - upadło pięciu kolarzy. Jako pierwszy metę minął Sam Bennett z grupy Bora-Hansgrohe. Drugi finiszował Sonny Colbrelli. Trzeci był najlepszy z reprezentantów gospodarzy Luka Mezgec. Wysokie, dziewiąte miejsce na płaskim etapie zajął Rafał Majka. Czołową dziesiątkę zamknął Mark Cavendish.

Na 38. pozycji został sklasyfikowany Paweł Cieślik. Tour de Slovenie 2017 jest złożony z czterech etapów. Wyścig zostanie zakończony w niedzielę 18 czerwca.