Słoweniec Simon Spilak wygrał Tour de Suisse. Odległe miejsca polskich kolarzy

Australijczyk Rohan Dennis wygrał ostatni, 9. etap Tour De Suisse - jazdę na czas. W klasyfikacji końcowej triumfował Słoweniec Simon Spilak. Najlepszy z Polaków, Tomasz Marczyński, skończył wyścig na 47.miejscu.
Marek Wawrzynowski

Ostatni etap wyścigu, jazdę na czas, zdominowali zawodnicy grupy BMC. Zajęli wszystkie miejsca na podium. Wygrał Australijczyk Rohan Dennis, który wyprzedził Szwajcara Stefana Kunga i Włocha Damiano Caruso.

Najlepszy z Polaków, Adrian Kurek z grupy CCC Sprandi Polkowice był 52. Tomasz Marczyński (Lotto Soudal) zajął 78. miejsce, zaś zaledwie 125., z potężną stratą do lidera (5:31) był Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe), aktualny mistrz Polski w jeździe drużynowej na czas, Zawodnik prawdopodobnie oszczędzał się przed szosowymi mistrzostwami Polski, które odbędą się w rejonie Gdynia - Krokowa.

5. miejsce zajął Simon Spilak z grupy Katiusza, co wystarczyło mu do wygrania całego wyścigu. W klasyfikacji generalnej Słoweniec wyprzedził Włocha Damiano Caruso oraz Holendra Stevena Kruijswijka (Team LottoNl-Jumbo)

Miejsca Polaków w klasyfikacji generalnej:
47. Tomasz Marczyński (Lotto Soudal)
101. Jakub Kaczmarek (CCC Sprandi Polkowice)
104. Maciej Bodnar (Bora Hansgrohe)
120. Adriuan Kurek (CCC Sprandi Polkowice)
122. Leszek Pluciński (CCC Sprandi Polkowice)

W klasyfikacji drużynowej polska grupa CCC Sprandi Polkowice zajęła 21., a więc przedostatnie miejsce. Wygrali Francuzi z AG2r-La Mondiale