Lotta Lepistoe triumfatorką szóstego etapu Giro Rosa, Katarzyna Niewiadoma 11.

Lotta Lepistoe wygrała szósty etap wyścigu Giro Rosa. Na jedenastej pozycji została sklasyfikowana Katarzyna Niewiadoma.

Piotr Ziemka
Newspix/Sebastian Borowski Katarzyna Niewiadoma wygrała dwa etapy wyścigu Boels Rential Ladies Tour w 2016 roku / Newspix/Sebastian Borowski. Katarzyna Niewiadoma wygrała dwa etapy wyścigu Boels Rential Ladies Tour w 2016 roku.
W szóstym dniu rywalizacji kolarki miały do przejechania 116 kilometrów. Start oraz meta były umiejscowione w Roseta degli Abruzzi. Triumfatorką lotnej premii została Amerykanka Alison Jackson. Z kolei na górskiej premii trzeciej kategorii pierwsza pojawiła się Hannah Barnes.

Etap wygrała mistrzyni Finlandii Lotta Lepistoe z zespołu Cervelo Biglia. Drugą lokatę zajęła Amerykanka Coryn Rivera (Sunweb). Na trzeciej pozycji uplasowała się reprezentantka gospodarzy, Włoszka Giorgia Bronzini (Wiggle High5). Czas 2:50:36 uzyskało dziewięć czołowych zawodniczek, w tym Anna van der Breggen. Holenderka była ósma i zachowała przodownictwo w klasyfikacji generalnej.

Katarzyna Niewiadoma minęła metę jako jedenasta. Do czołowej dziewiątki straciła trzy sekundy. 36. była Eugenia Bujak (+0:13 do triumfatorki), 57. Małgorzata Jasińska (+0:33), a 140. w gronie 160 kolarek Anna Plichta (+2:44).

Do końca wyścigu pozostały cztery etapy.