Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Były uczestnik Tour de France stał się kobietą

Były popularny kolarz, uczestnik Tour de France Robert Millar, zakończył proces zmiany płci. Obecnie nazywa się Philippą York.
Karol Borawski
Karol Borawski

58-latek zdecydował zdecydował się na zmianę i poinformowanie o niej opinii publicznej, ponieważ obecnie "jest większa akceptacja i zrozumienie".

Robert Millar był znany jako najlepszy góral wyścigu Tour de France w 1984 roku. Obecnie nazywa się Philippą York i w rozmowie z cyclingnews.com poinformowała o swojej przemianie.

York zdecydowała się na zmianę płci w 2000 roku. - Proces przebiegał pod czujnym okiem lekarzy, był trudny, po wielu poszukiwaniach i udręce - powiedziała.

- W minionych latach strzegłam mojej prywatności. Na szczęście skończyły się czasy, kiedy mnie, moją rodzinę i przyjaciół poddawano archaicznym poglądom i uprzedzeniom - dodała.

Robert Millar był trzykrotnym etapowym zwycięzcą Tour de France (1983, 1984, 1989), drugim kolarzem Vuelta a Espana i Giro d'Italia (1986).

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Tańczący Leo Messi i Katarzyna Kiedrzynek na plaży

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
cyclingnews.com, BBC
Komentarze (8):
 • YX Zgłoś komentarz
  Panie autorze, Panie Borawski. Powyższy artykuł, którego jest Pan autorem traktuje sprawę, skądinąd sprawę prywatną, byłego kolarza Roberta Millara, a dołączone zdjęcie niestety
  Czytaj całość
  przedstawia innego kolarza. Na fotografii znajduje się David Millar w koszulce ekipy Garmin-Sharp, którą reprezentował w latach 2008 - 2014. Pomimo tego, że również jest Szkotem to ze sprawą Roberta Millara zapewne ma niewiele wspólnego. Skąd to niedopatrzenie? Czy portal Sportowe Fakty pozbawiony jest dbałości o szczegóły? Mam nadzieję, że nie. Pominę fakt, że treść informacji zawartej w artykule niezupełnie nadaje się do działu sportowego. Inaczej byłoby wówczas gdyby kolarz po zmianie płci wrócił do czynnego uprawiania sportu kolarskiego, a już zdecydowanie gdyby np. wygrał wyścig, etap, premię górska lub lotną, czy chociaż ukończył wyścig. Dziękuję. Z pozdrowieniami Czesiek Owijka
  • speed01 Zgłoś komentarz
   Ja tam zboczeńców po prostu toleruję. To znaczy, że ich nie biję, nie napadam na nich fizycznie czy werbalnie, niech sobie spokojnie żyją i nie afiszują się ze swoimi zboczeniami. Nic
   Czytaj całość
   mi do tego co ktoś robi w swoich czterech ścianach. Natomiast tolerancja NIE oznacza w żadnym stopniu ich popierania w jakikolwiek sposób, nienormalny nigdy nie będzie normalny.
   • KLM Zgłoś komentarz
    To zapewne efekt stosowania dopingu (jest wiele takich przypadków w historii). Ciekawa rzecz - żona Millara nazywa się ... Sylvie Transler (nomen omen). To by wiele wyjaśniało.
    • adamsaba Zgłoś komentarz
     Czy po zmianie płci mogłaby ona (teraz ona) startować w zawodach sportowych z kobietami? Co mówią wogóle na ten temat przepisy?
     • yes Zgłoś komentarz
      "Robert Millar był trzykrotnym etapowym zwycięzcą Tour de France (1983, 1984, 1989), drugim kolarzem Vuelta a Espana i Giro d'Italia (1986)" - czytam, że Niewiadoma w tych dniach jedzie w
      Czytaj całość
      organizowanym we Włoszech od 1988r. wyścigu noszącym dzisiaj nazwę Giro Rosa Jest to Giro d’Italia Internazionale Femminile (w skrócie Giro Rosa).
      • baleron Zgłoś komentarz
       Jego jaja jego sprawa. Kiedy mi przyjdzie do głowy uciąć swoje to nikogo o zgodę pytał nie będę :)
       • mnich Przemysław Zgłoś komentarz
        Jak ktoś ma siły by wygrywać Tour De France to chyba logiczne, że jest biologicznie mężczyzną, a nie kobietą. Zatem na pewno żadnym mężczyzną w ciele kobiety to on nie był. Dla mnie
        Czytaj całość
        to obrzydliwy wybór tego człowieka, ale średnio mi do tego coś. Tyle w ty temacie idealnym na gównoburzę.
        • grolo Zgłoś komentarz
         To jego życie. Niech każdy żyje w zgodzie ze sobą. [b]Żyj i daj żyć innym [/b] ! - gdyby wszyscy się tego trzymali, świat byłby DUUUŻO lepszy
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×