Vuelta a Espana 2017: klasa Christophera Froome'a na 16. etapie. Paweł Poljański najlepszym z Polaków

Brytyjczyk Christopher Froome z grupy Sky okazał się zdecydowanie najlepszy podczas szesnastego etapu wyścigu Vuelta a Espana 2017 i umocnił się na pozycji lidera. Z Polaków najwyższą pozycję - sześćdziesiątą dziewiątą - zajął Paweł Poljański.

Tomasz Rosiński
Paweł Poljański East News / SYLWIA DABROWA / POLSKA PRESS / Na zdjęciu: Paweł Poljański
We wtorek na kolarzy czekała jazda indywidualna na czas na dystansie 40,2 kilometra z Circuito de Navarra do Logrono.

Z pozycji lidera do rywalizacji przystępował Froome, który potwierdził, że znajduje się w bardzo doobrej formie i z przewagą 29 sekund nad drugim Wilco Keldermanem wygrał "czasówkę".

Trzeci uplasował Włoch Vincenzo Nibali, który w klasyfikacji generalnej VaE okupuje II lokatę.

Paweł Poljański był najlepszym spośród polskich kolarzy, ale wywalczył dopiero 69. miejsce, tracąc do triumfatora 4 minuty i 45 sekund.