KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Afera w polskim kolarstwie. Zawiadomienie już w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie, trwa analiza dokumentów

Prokuratura Regionalna w Warszawie otrzymała już zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa i analizuje dokumenty związane z aferą w polskim kolarstwie.
Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
kolarze w trakcie wyścigu Agencja Gazeta / Fot. Przemek Wierzchowski/Agencja Gazeta / Na zdjęciu: kolarze w trakcie wyścigu

Sprawa ujrzała światło dzienne m. in. za sprawą członka zarządu Polskiego Związku Kolarskiego Piotra Kosmali, który przekazał, że zawodnicy mieli być zastraszani. Jedna z poszkodowanych miała otrzymać środek nasenny, a następnie zostać zgwałcona. Dochodziło też do seksu z nieletnimi podopiecznymi.

- Do Prokuratury Regionalnej wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Jest ono związane z nieprawidłowościami w Polskim Związku Kolarskim. Doniesienie zostało skierowane przez podsekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, a następnie przekazane przez Prokuraturę Krajową do Prokuratury Regionalnej w Warszawie. Obecnie zawiadomienie jest analizowane - przekazała WP SportoweFakty prok. Agnieszka Zabłocka-Konopka, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Na razie nie wiadomo jak długo potrwa analiza i kiedy można się spodziewać pierwszych decyzji. Prokuratorzy nie udzielają takich informacji, podkreślając, że sprawa ma bardzo indywidualny charakter.

Seksafera w PZKol ma coraz dalej idące konsekwencje. Minister Witold Bańka zaapelował do członków zarządu o złożenie dymisji. W środę na taki ruch zdecydowali się Piotr Kosmala, Franciszek Harbacewicz oraz Adam Wadecki. Ze wspierania związku wycofują się też sponsorzy.

ZOBACZ WIDEO: Sławomir Majak: Częściej byliśmy ludźmi niż piłkarzami

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×