KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

"Prezes pozostaje na stanowisku". PZKol wybrał nowe władze

Polski Związek Kolarski na swoim pierwszym posiedzeniu wybrał wiceprezesów i sekretarza związku. Funkcję prezesa nadal będzie sprawował Dariusz Banaszek.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Dariusz Banaszek, prezes PZKol Newspix / Tomasz Jastrzębowski/Foto Olimpik / Na zdjęciu: Dariusz Banaszek, prezes PZKol

W piątek (5 stycznia) na pierwszym posiedzeniu zarządu PZKol wybrano władze związku. Artur Szarycz i Andrzej Domin zostali wiceprezesami, a Przemysław Bednarek sekretarzem.

- Prezes Dariusz Banaszek pozostaje na stanowisku - poinformował na Twitterze Andrzej Grabowski, dziennikarz sportowy Polskiego Radia.

22 grudnia 2017 r. na walnym nadzwyczajnym zebraniu delegatów Banaszek ponownie został wybrany na prezesa PZKol, a oprócz niego do dziewięcioosobowego zarządu weszli: Szarycz, Domin, Bednarek oraz Katarzyna Dzięcioł-Białowieżec, Janusz Pożak, Zbigniew Klęk, Robert Radosz i Andrzej Chmurzewski.

W PZKol nie doszło więc do zmian, których domagał się Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka. Banaszek pozostał na stanowisku, ponieważ z 69 obecnych delegatów tylko 16 zagłosowało za odwołaniem dotychczasowego prezesa.

Przypomnijmy, że Bańka w związku z aferą obyczajową i skandalami w polskim kolarstwie, które jako pierwszy ujawnił na łamach WP SportoweFakty były wiceprezes Piotr Kosmala, wezwał cały zarząd związku do dymisji. - Potrzebny jest całkowity reset - mówił minister, podkreślając, że jeśli nie dojdzie do zmian, ministerstwo zakręci kurek z pieniędzmi.

- Słyszałem, że delegaci z PZKol niewłaściwie zinterpretowali słowo RESET, rozumiejąc je w kontekście wyłącznie "bankietowym". Tym samym od 2018 r. finansowanie kolarstwa poprzez PKOl. PZKol bez środków MSiT - tak minister Bańka skomentował ponowny wybór Banaszka na prezesa.

ZOBACZ WIDEO Witold Bańka: Gdybym traktował prezesa Banaszka poważnie, wytoczyłbym mu proces

Czy Dariusz Banaszek powinien odejść ze stanowiska prezesa PZKol?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×