Grudziądz: Szramka wiceliderem na półmetku

Polacy zajęli dwa miejsca na podium na drugim etapie wyścigu o Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza. W piątek w Jabłonowie Pomorskim najlepszy był jednak Niemiec Tobias Barkschat (RSC Cottbus).

Krzysztof Straszak

Ekipa tuż zza naszej zachodniej granicy, zwycięska w poprzednim sezonie, straciła prowadzenie w klasyfikacji generalnej (Michel Koch przyjechał ponad 4,30 min. za zwycięzcą). Na fotelu lidera usadowił się Białorusin Stanislaw Bażkow (RSOP Belarus), który ma 6 s przewagi nad Damianem Szramką (LUKS Olsztyn).

Dwaj czołowi na półmetku zawodnicy "generalki" uplasowali się w Jabłonowie Pomorskim (96,5 km) odpowiednio na 5. i 6. lokacie, tracąc po kilkanaście sekund do Barkschata. Ten sprint na finiszu wygrał z Pawłem Piotrowiczem.

Trzeci na mecie był Konrad Tomasiak (Basza Golczewo). Sześciu Polaków uplasowało się w pierwszej dziesiątce.

W sobotę etap trzeci ze startem i metą w Świeciu.

21. edycja Wyścigu o Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza, Polska, kategoria 2.1J
2. etap: Jabłonowo Pomorskie - Jabłonowo Pomorskie, 96.5 km