Paryż-Nicea: Jonathan Hivert zwyciężył na trzecim etapie, awans Pawła Poljańskiego w klasyfikacji generalnej

Francuz Jonathan Hivert z grupy Direct Energie zwyciężył na trzecim etapie wyścigu Paryż-Nicea 2018. Natomiast Hiszpan Luis Leon Sanchez (Astana Pro Team) został nowym liderem zmagań. Paweł Poljański zanotował awans o siedem pozycji w "generalce".

Tomasz Rosiński
Paweł Poljański East News / SYLWIA DABROWA / POLSKA PRESS / Na zdjęciu: Paweł Poljański
We wtorek zadaniem zawodników było pokonanie 210-kilometrowej, pagórkowatej trasy z Bourges do Chatel-Guyon. Z pozycji lidera do rywalizacji przystępował Arnaud Demare, który jednak nie zdołał utrzymać prowadzenia.

W przeciwieństwie do dwóch poprzednich odcinków, które rozstrzygnęły się po finiszu z peletonu, tym razem losy etapu wyjaśniły się po ucieczce trzech kolarzy: Jonathana Hiverta, Luisa Leona Sancheza i Remy'ego Di Gregorio. Co prawda jako pierwszy linię mety przekroczył Hivert, ale to Sanchez objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Paweł Poljański zajął 52. lokatę i zdołał awansować w "generalce" na 39. miejsce (awans z 46. pozycji). Przemysław Kasperkiewicz dojechał do mety jako 143., zaś w całym wyścigu jest 148.