Paryż-Nicea 2018: Królewski etap dla Simona Yatesa

Na siódmym, królewskim etapie 76. edycji wyścigu z Paryża do Nicei kolarze rywalizowali na pięciu górskich premiach. Na metę jako pierwszy - po samotnym finiszu - wjechał Brytyjczyk Simon Yates, który został nowym liderem imprezy.

Piotr Bobakowski
Simon Yates PAP / EPA/SEBASTIEN NOGIER / Simon Yates
Siódmy etap wyścigu Paryż-Nicea liczył długość 175 km i prowadził z Nicei do La Colmiane. Meta znajdowała się w stacji narciarskiej Valdeblore La Colmiane położonej w Alpach (etap z pięcioma górskimi premiami kończył się 16-kilometrowym podjazdem na wysokość 1500 m n.p.m.).

Na ośnieżonej trasie najlepiej poradził sobie Brytyjczyk Simon Yates (Mitchelton-Scott), który wjechał na metę z przewagą ośmiu sekund nad zwycięzcą ubiegłorocznego Tour de Pologne Belgiem Dylanem Teunsem (BMC) oraz Hiszpanem Jonem Izagirre (Bahrain-Merida). Kolarz z Wielkiej Brytanii został nowym liderem wyścigu.

Do 10 km przed kreską w czołowej grupie jechał Paweł Poljański (Bora-Hansgrohe), który ostatecznie zajął 30. miejsce (ze stratą ponad 8 minut). Po siedmiu etapach Yates wyprzedza w klasyfikacji generalnej Jona Izagirre o 11 sek i Gorkę Izagirre (Bahrain-Merida) o 12 sek.

W niedzielę (11 marca) kolarze będą rywalizować na ostatnim etapie - ze startem i metą w Nicei.