Giro d'Italia 2018: Viviani pokonany. Siódmy etap dla Irlandczyka

Po pasjonującym pojedynku sprinterskim Irlandczyk Sam Bennett z Bora Hansgrohe wygrał siódmy etap 101. edycji Giro d'Italia. W czołówce klasyfikacji generalnej wyścigu nie zaszły zmiany. Nadal prowadzi Brytyjczyk Simon Yates.
Szymon Łożyński
PAP/EPA / EPA/DANIEL DAL ZENNARO / Na zdjęciu: Sam Bennett

Mundial 2018: newsy, wideo, zdjęcia, ciekawostki, quizy i wiele więcej. Sprawdź serwis na MŚ!

Po czwartkowej wspinaczce na wulkan Etna, w piątek kolarze mieli do pokonania sprinterski etap. Trasa z Pizzo do Praia a Mare liczyła 158,7 km. Eksperci nie mieli wątpliwości - zwycięzca zostanie wyłoniony z peletonu.

Wśród wielu faworytów piątkowego etapu najczęściej mówiło się o Elia Vivianim. Włoch wygrał w 101. Giro d'Italia już dwukrotnie, ale tym razem - mimo że liczył się w walce o zwycięstwo - znalazł pogromcę.

Pierwszy metę w Praia a Mare minął Sam Bennett z Bora-Hansgrohe. Dopiero za nim finiszował Viviani. Wcześniej na trasie była ucieczka, ale rozpędzony peleton "połknął" uciekinierów na 15 kilometrów przed metą.

W sobotę i niedzielę w Giro bardzo uważnie muszą jechać faworyci wyścigu. Oba etapy będą górskie i kolarze, chcący powalczyć o zwycięstwo w całych zawodach, nie mogą pozwolić sobie na zbyt duże straty.

W 101. edycji Giro d'Italia nie startują Polacy.