WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Polski Związek Kolarski znów ma problemy. Musi zwrócić ministerstwu ponad pół miliona złotych

Są już wyniki kontroli Ministerstwa Sportu i Turystyki w Polskim Związku Kolarskim. Z raportu wynika, że federacja musi zwrócić do budżetu ministerstwa ponad pół miliona złotych.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Newspix

Wszystko za sprawą braku realizacji Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa. PZKol otrzymał od Ministerstwa Sportu i Turystyki spore dofinansowanie na zakup rowerów do szkółek zajmujących się treningiem najmłodszych adeptów kolarstwa. Jednak w obliczu finansowych problemów związku, rowery na czas nie trafiły do szkółek.

W związku z tym do PZKol skierowana została ministerialna kontrola. Jej efektem jest raport, z którego wynika, że kolarska federacja musi zwrócić do budżetu dokładnie 545 577,40 zł, z czego aż 531 180,01 zł to środki za zakup rowerów, pomimo ich niedostarczenia do końca terminu realizacji umowy o dofinansowanie. Związek na zwrot pieniędzy ma 15 dni.

"Kontrola wykazała, że PZKOl generalnie zrealizował zadania objęte umowami zawartymi na dofinansowanie zadań w 2017 roku. Jednakże ustalenia kontroli wskazują, iż sposób realizacji zadań przez Związek niejednokrotnie odbiegał od zasad określonych w ustawie" - głosi raport Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Pieniądze z dotacji przeznaczane były także na wynajem samochodów, udział w akcjach osób nie będących w wykazie kadry trenerskiej, zakup biletów lotniczych czy płynów do spryskiwaczy i usługi myjni samochodowej.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Odwiedziliśmy muzeum mistrzostw świata w Moskwie

O sprawie braku realizacji Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa informowaliśmy już kilka miesięcy temu jako pierwsi. Od 2014 roku przez trzy lata związek bez większych problemów realizował zadanie. Jednak w 2017 roku poprzedni zarząd PZKol z Dariuszem Banaszkiem na czele zepsuł dobrze funkcjonujący program. Ze względu na zbyt późną realizację zadanie, PZKol musi zwrócić pieniądze.

To nie jest dobra wiadomość dla kolarskiej federacji. O przyszłość związku martwi się też ministerstwo. W raporcie zawarto stwierdzenie, że dalsza działalność PZKol jest zagrożona ze względu na roszczenia firm, u których kolarska centrala ma zaciągnięte zobowiązania.

Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×