Katarzyna Niewiadoma trzecia na drugim etapie wyścigu dookoła Norwegii

Katarzyna Niewiadoma zajęła trzecie miejsce na drugim etapie zaliczanego do cyklu UCI Women's World Tour wyścigu dookoła Norwegii.

Piotr Ziemka
Katarzyna Niewiadoma Getty Images / Dan Mullan / Na zdjęciu: Katarzyna Niewiadoma
Drugi etap liczył 127,7 kilometra i został rozegrany na trasie Fredrikstad - Sarpsborg. Po pierwszym, piątkowym odcinku Katarzyna Niewiadoma prowadziła w klasyfikacji górskiej z dorobkiem czterech punktów. W sobotę kolarka zespołu Canyon SRAM Racing ponownie wygrała premię, uzyskała kolejne cztery "oczka" i powiększyła przewagę nad rywalkami w tym rankingu.

Niewiadoma jako trzecia minęła linię mety. Przed nią znalazły się tylko Holenderka Marianne Vos (WaowDeals) oraz Szwedka Emilia Fahlin (Wiggle High5). Vos triumfowała również w piątek. Trzykrotna mistrzyni świata w wyścigu elity ze startu wspólnego w kolarstwie szosowym wygrała wyścig Tour of Norway w 2017 roku.

Vos, Fahlin i Niewiadoma uzyskały czas 3:11:15. Trzy sekundy do najlepszej trójki straciły Christine Majerus (Boels-Dolmans) oraz Aude Biannic (Movistar). 17. była Małgorzata Jasińska (21 sekund straty do triumfatorki), a 74. - Anna Plichta (+8:34).

W niedzielę ponownie zwyciężyła Vos, która triumfowała też w klasyfikacji łącznej wyścigu. Niewiadoma była szesnasta na ostatnim etapie i w "generalce" sklasyfikowano ją na piątej pozycji. Polka wygrała klasyfikację górską ze zdobyczą dwunastu punktów.

Czy Katarzyna Niewiadoma będzie w czołowej trójce klasyfikacji końcowej wyścigu dookoła Norwegii w 2018 roku?