Katarzyna Niewiadoma wygrała Tour Cycliste Feminin International de l'Ardeche

Katarzyna Niewiadoma zajęła pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej wyścigu Tour Cycliste Feminin International de l'Ardeche.

Piotr Ziemka
Katarzyna Niewiadoma Getty Images / Dan Mullan / Na zdjęciu: Katarzyna Niewiadoma
Ostatniego dnia rywalizacji kolarki przejechały 90,9 kilometra na trasie Chomerac - Privas. Wygrała Erica Magnaldi. Dwunasta, ze stratą 37 sekund do Włoszki, była Katarzyna Niewiadoma. Srebrna medalistka igrzysk europejskich 2015 i mistrzostw Europy 2016 zachowała przodownictwo w klasyfikacji generalnej. Polka powiększyła przewagę nad drugą w tym zestawieniu Margaritą Garcią z 41 sekund po sześciu etapach do 88. Hiszpanka na siódmym odcinku była osiemnasta.

Niewiadoma wygrała rozegrany w niedzielę piąty etap Tour Cycliste Feminin International de l'Ardeche. Po tym triumfie zajmowała jeszcze drugą lokatę w klasyfikacji generalnej. Dzień później zawodniczka zespołu Canyon SRAM Racing wyprzedziła Margaritę Garcię.

Niewiadoma zwyciężyła również w klasyfikacji górskiej - z dorobkiem 68 punktów. Na drugim miejscu w tym rankingu została sklasyfikowana Magnaldi (52 pkt).

6. Sara Poidevin Kanada +2:49

Które miejsce zajmie Katarzyna Niewiadoma w wyścigu ze startu wspólnego podczas mistrzostw świata 2018 w Innsbrucku?