WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Plejada gwiazd zagra dla Ryszarda Szurkowskiego. Wkrótce charytatywny koncert

Marcin Daniec, Andrzej Rosiewicz, zespół VOX - między innymi oni zaprezentują się na scenie podczas charytatywnego koncertu dla Ryszarda Szurkowskiego. Jego celem będzie zebranie środków na dalszą rehabilitację byłego kolarza.
Dawid Borek
Dawid Borek
Newspix / Damian Burzykowski / Na zdjęciu: Ryszard Szurkowski

Ryszard Szurkowski w czerwcu ubiegłego roku miał groźny wypadek podczas wyścigu dla amatorów w Kolonii. W wyniku upadku doznał rozległych obrażeń. Były kolarz przeszedł już kilka operacji (jedna z nich trwała aż siedem godzin), ale nadal ma czterokończynowe porażenie kręgosłupa i porusza się na wózku.

Szurkowski przechodzi intensywną rehabilitację w ośrodku w Konstancinie. Leczenie jest kosztowne, dlatego każda pomoc finansowa jest na wagę złota. Właśnie dlatego wkrótce zostanie zorganizowany koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację trzykrotnego mistrza świata i dwukrotnego srebrnego medalisty olimpijskiego.

Zobacz także: Lang o wypadku Szurkowskiego. "Jest twardym zawodnikiem. Wierzę, że jeszcze razem pójdziemy na rower"

Na koncercie "Przyjaciele dla Ryszarda Szurkowskiego" zaprezentuje się plejada gwiazd. Na scenie wystąpią m.in. Marcin Daniec, Romuald Lipko, Andrzej Rosiewicz i zespół VOX. 

ZOBACZ WIDEO Michael Ballack dla WP SportoweFakty: Robert Lewandowski jest wielki, więc można go krytykować (cała rozmowa)

Bilety na wydarzenie kosztują 20, 50 lub 100 zł (można je nabyć pod numerem telefonu 607 708 534). Impreza zostanie zorganizowana 24 lutego w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Mostowej 15. Jej początek zaplanowano na godzinę 17:00.

"Fakt" dodaje, że w trakcie koncertu odbędzie się licytacja przedmiotów oraz sprzedaż symbolicznych cegiełek.

Pod koniec grudnia żona Ryszarda Szurkowskiego przekazała, że postępy w rehabilitacji byłego kolarza są bardzo duże. Jeden z najwybitniejszych polskich sportowców XX wieku już wiosną może stanąć na nogi.

* * *
Każdy z nas może pomóc temu wybitnemu kolarzowi. Zbiórką pieniędzy potrzebnych na rehabilitację Ryszarda Szurkowskiego zajmuje się "Stowarzyszenie Lions Club Poznań 1990". Wpłat można dokonywać na konto:
09 1240 1747 1111 0000 1845 5759
W dane przelewu należy wpisać dane odbiorcy: ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 189, 60-594 Poznań, a w tytule: "Ryszard Szurkowski - rehabilitacja".

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Fakt, konstancinskidomkultury.pl

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×