UAE Tour: Alejandro Valverde wygrał III etap, Michał Kwiatkowski 16. Primoż Roglić wciąż liderem wyścigu

Hiszpan Alejandro Valverde z grupy Movistar po ciekawym finiszu okazał się najlepszy na trzecim etapie wyścigu UAE Tour 2019, a Michał Kwiatkowski był 16. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej imprezy utrzymał Słoweniec Primoż Roglić.

Tomasz Rosiński
Michał Kwiatkowski Newspix / Tomasz Markowski / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski
We wtorek kolarze mieli do pokonania 179-kilometrowy pagórkowaty odcinek z Uniwersytetu Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Al-Ajn do Jebel Hafeet. Z pozycji lidera do rywalizacji przystępował Roglić, który wciąż jest pierwszy w "generalce".

Niedługo po starcie od peletonu oderwali się Charles Planet (zwyciężył na pierwszej lotnej premii), Fabio Calabria, Igor Boew oraz Stepan Kurianow, których przewaga nad resztą stawki w pewnym momencie wynosiła 3 minuty i 22 sekundy.

Z czasem kolarze podkręcili tempo, a uciekinierzy zostali dogonieni. Mocno trzymali się Primoż Roglić, Alejandro Valverde, David Gaudu i Emanuel Buchmann, którzy między sobą mieli rozstrzygnąć kwestię triumfu.

Ostatecznie najwięcej zimnej krwi na finiszu zachował Valverde, który minimalnie wyprzedził Roglicia oraz Gaudu. Kwiatkowski, najlepszy z Polaków, zajął 16. lokatę i jest 11. w klasyfikacji generalnej (awans o jedną pozycję).

W środę zawodnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 205 kilometrów z Palm Jumeirah do Hatta Dam.