Tirreno - Adriatico 2019: Roglic odrobił straty i o sekundę pokonał Yatesa w całym wyścigu

Tegoroczną edycję Tirreno-Adriatico zakończyła indywidualna jazda na czas. Wygrał ją Victor Campenaerts. Za plecami Belga toczyła się walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie Primoz Roglic odrobił straty i wygrał cały wyścig.

Szymon Łożyński
Primoz Roglic PAP/EPA / DARIO BELINGHERI / Na zdjęciu: Primoz Roglic
Przed wtorkowym etapem Słoweniec przegrywał z Adamem Yatesem o 25 sekund w klasyfikacji generalnej wyścigu. Primoz Roglic jest lepszym specjalistą od Brytyjczyka w indywidualnej jeździe na czas, dlatego eksperci nie wykluczali, że Słoweniec mimo krótkiej czasówki będzie w stanie z nawiązką odrobić straty.

Słoweniec pojechał od Yatesa szybciej o 26 sekund. Tym samym rzutem na taśmę, dokładnie o sekundę, wyprzedził w klasyfikacji generalnej zawodów kolarza Mitchelton-Scott. Oprócz Roglicia najbardziej zadowolony po finałowej czasówce mógł być Victor Campenaerts. Belg płaską, 10-kilometrową czasówkę pokonał najszybciej w całej stawce.

Z Polaków na wtorkowym etapie najlepiej wypadł Maciej Bodnar. Kolarz Bora-Hansgrohe pokonał trasę dookoła San Benedetto del Tronto w 11 minut i 50 sekund (24. czas).