Tour de Suisse: Egan Bernal zwycięzcą wyścigu. Hugh Carthy wygrał ostatni etap

Egan Bernal (Team Ineos) utrzymał pozycję lidera na ostatnim etapie i wygrał tegoroczny Tour de Suisse. Bohaterem niedzieli był Hugh Carthy (EF Eduction First), który po 90-kilometrowej uciecze wjechał na metę jako pierwszy.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Egan Bernal Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: Egan Bernal
Hugh Carthy na ostatnim etapie uzyskał przewagę 1:03 nad dwójką walczącą o zwycięstwo w wyścigu - Rohanem Dennisem (Bahrain-Merida) i Eganem Bernalem. Australijczyk przed niedzielnym etapem miał 22 sek. straty do kolarza Team Ineos, ale nie zdołał mu odjechać.

Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej utrzymał Patrick Konrad (Bora-Hansgrohe), który na metę wjechał z goniącymi go Tiesjem Benootem i Janem Hirtem.

Liczący 22 lata i 5 miesięcy Bernal jest trzecim najmłodszym zwycięzcą szwajcarskiego wyścigu. Kolumbijczyk w tym sezonie wygrał już wyścig Paris-Nice i udowodnił, że jest w bardzo dobrej formie przed Tour de France, który rozpoczyna się 6 lipca.

Z ekipy CCC Team najwyższe miejsce zarówno na 9. etapie, jak i w klasyfikacji generalnej zajął Patrick Bevin, który ostatecznie został sklasyfikowany na 35. lokacie. Spośród Polaków w końcowym zestawieniu 101. był Łukasz Wiśniowski, a 112. Szymon Sajnok (obaj CCC Team). W wyścigu brał udział również Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe), ale nie ukończył ostatniego etapu.