Anna Plichta triumfatorką mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas

Anna Plichta zdobyła złoty medal kolarskich mistrzostw Polski 2019 w jeździe indywidualnej na czas. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Jasińska.

Piotr Ziemka
Anna Plichta PAP / Na zdjęciu: Anna Plichta
Start i metę jazdy indywidualnej na czas umiejscowiono w Stębarku. Kobiety przejechały 22 kilometry - dwie pętle po 11 kilometrów. Na półmetku Anna Plichta prowadziła z czasem 15:00.13. Druga była wówczas Aurela Nerlo (15:22.83). Trzecią lokatę zajmowała zwyciężczyni mistrzostw Polski 2018 - Małgorzata Jasińska (15:23.82).

Plichta na drugim okrążeniu powiększyła przewagę nad rywalkami. Kolarka grupy Trek-Segafredo wygrała z czasem 30:02.00. Na drugim stopniu podium stanęła Jasińska. Zawodniczce zespołu Movistar zmierzono 31:03.02. Nerlo (TKK Pacific Toruń) została sklasyfikowana na trzecim miejscu (31:05.35).

Czwarta była Agnieszka Skalniak, piąta Daria Pikulik, a szósta Patrycja Lorkowska. Wystąpiło 26 kolarek. Na liście startowej nie znalazły się Katarzyna Niewiadoma i Katarzyna Pawłowska, które mają w dorobku zwycięstwa w krajowych czempionatach.

W sezonie 2019 najlepszym osiągnięciem Plichty w jeździe indywidualnej na czas było drugie miejsce uzyskane na drugim etapie wyścigu Gracia - Orlova.
Jasińska we wtorek uczestniczyła w "czasówce" podczas Igrzysk Europejskich. W Mińsku zajęła czternastą lokatę. W niedzielę dziewiąta zawodniczka klasyfikacji końcowej wyścigu OVO Energy Women's Tour ponownie będzie broniła mistrzowskiego tytułu - tym razem w wyścigu ze startu wspólnego.

Czy Anna Plichta zdobędzie medal mistrzostw Polski 2019 w wyścigu ze startu wspólnego?