To było wyjątkowe spotkanie. Czesław Lang odwiedził Ryszarda Szurkowskiego

Ryszard Szurkowski walczy o powrót do zdrowia. Z legendą polskiego kolarstwa spotkał się dyrektor Tour de Pologne, Czesław Lang. Zobacz zdjęcie.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Ryszard Szurkowski Newspix / Damian Burzykowski / Na zdjęciu: Ryszard Szurkowski

"Bardzo wyjątkowe spotkanie. Dyrektor Tour de Pologne, Czesław Lang, z największym polskim kolarzem w historii, Ryszardem Szurkowskim. TdP Amateur Race pomoże zebrać fundusze na jego rehabilitację" - czytamy na koncie na Twitterze Tour de Pologne.

Na zamieszczonej fotografii możemy zobaczyć dwie legendy polskiego kolarstwa. Uśmiechy na ich twarzach podpowiadają, że Szurkowski czuje się coraz lepiej.

W czerwcu 2018 r. były mistrz świata oraz medalista olimpijski miał poważny upadek podczas wyścigu w Koeln. Zaraz po wypadku Szurkowski przeszedł aż trzy operacje - dwie kręgosłupa i jedną twarzy. Dziś 73-latek siedzi na wózku. Przebywa w prywatnej klinice neurologicznej, gdzie przechodzi kosztowną rehabilitację - WIĘCEJ TUTAJ.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Niecodzienne wydarzenie w wyścigu kolarskim

- Ryszard Szurkowski od lat jest wspaniałym ambasadorem i przyjacielem Tour de Pologne Amatorów. Sam stawał na starcie, dawał porady innym, przeprowadzał treningi. Dziś to on potrzebuje pomocy i wspólnie z całym środowiskiem kolarskim chcemy go wspierać - powiedział Lang, cytowany przez sport.tvp.pl.

ZOBACZ: Ludwig do Szurkowskiego: "Ryszard, wracaj do zdrowia, trzymam mocno kciuki" >>

W tegorocznej edycji Tour de Pologne Amatorów (zawody odbędą się 9 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej) część wpisowego będzie przeznaczona na zbiórkę dla Szurkowskiego. Dodatkowo, Lang przekazał na licytację swój pakiet startowy VIP z numerem "1" w Tour de Pologne Amatorów.

Oprócz prestiżowego pierwszego numeru i startu z sektora VIP, pakiet składa się z koszulki kolarskiej LANGTEAM, torby sportowej oraz biografii Czesława Langa - link do aukcji TUTAJ.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×