MŚ w kolarstwie 2019: podwójny triumf Holenderek. Katarzyna Niewiadoma bez medalu

Katarzyna Niewiadoma nie włączyła się do walki o medal podczas rywalizacji kolarek ze startu wspólnego na MŚ 2019 w Yorkshire. Złoto i srebro zdobyły Holenderki, odpowiednio Van Vleuten i Van Der Breggen. Brąz dla Australijki Spratt.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Katarzyna Niewiadoma Getty Images / Luc Claessen / Na zdjęciu: Katarzyna Niewiadoma
Po cichu liczyliśmy, że w sobotnie popołudnie do rywalizacji o medale włączy się Katarzyna Niewiadoma. Nic jednak z tego nie wyszło. 24-letniej Polki nie było w czołówce na ostatnich kilometrach zmagań kolarek o mistrzostwo świata ze startu wspólnego.

Ogólnie zmagania kolarek nie przyniosły większych emocji. Przede wszystkim złoty medal rozstrzygnął się już kilkadziesiąt kilometrów przed metą. Rywalką szans nie dała Annemiek Van Vleuten. Holenderka zaatakowała niedługo po starcie. Uciekała samotnie ponad 100 kilometrów, a żadna z przeciwniczek nie była w stanie skutecznie rzucić się w pogoń za liderką.

Czytaj także: Megan Jastrab wygrała wyścig ze startu wspólnego juniorek

Na 8 kilometrów przed metą, Holenderka miała ponad 2 minuty przewagi nad goniącą ją dwójką kolarek, które także miała sporą przewagę nad pozostałymi zawodniczkami. Gdy do finiszowej kreski pozostało zaledwie 2,5 kilometra, Van Vleuten już pozwoliła sobie na gesty triumfu do kamery telewizyjnej. Holenderka w pełni kontrolowała to, co działo się na trasie i zasłużenie zdobyła złoty medal.

Czytaj także: słaby występ Macieja Bodnara w indywidualnej jeździe na czas

Ze srebrnego krążka mogła natomiast cieszyć się kolejna Holenderka Anna van der Breggen, która w samej końcówce oderwała się od Australijki Amandy Spratt. Katarzyna Niewiadoma przyjechała w głównym peletonie ze stratą 5 minut i 20 sekund do złotej medalistki. Z siedmiu reprezentantek Polski, do mety dojechały cztery. Na trasie wycofały się Aurela Nerlo, Anna Plichta i Katarzyna Wilkos.

Wyniki rywalizacji kolarek ze startu wspólnego na MŚ 2019:

Miejsce Zawodniczka Kraj Czas/strata
1. Annemiek van Vleuten Holandia 4:06.05
2. Anna van der Breggen Holandia +2.15
3. Amanda Spratt Australia +2.28
23. Katarzyna Niewiadoma Polska +5.20
64. Małgorzata Jasińska Polska +9.53
79. Marta Lach Polska +19.55
82. Monika Brzezna Polska +23.47

ZOBACZ WIDEO: Tour de Pologne 2019. Amatorzy jak prawdziwi kolarze. Liczba uczestników robi wrażenie

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×