KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Policjanci weszli do biur Polskiego Związku Kolarskiego. Zabrali dokumenty

Na zlecenie prokuratorów prowadzących śledztwo w sprawie nieprawidłowości w latach 2010-2017 funkcjonariusze odwiedzili siedzibę Polskiego Związku Kolarskiego w Pruszkowie. I zabezpieczyli umowy, faktury, zlecenia.
Marek Bobakowski
Marek Bobakowski

W poniedziałkowe (30.09.) przedpołudnie w siedzibie PZKol pojawili się policjanci. Poprosili o dostęp do konkretnych dokumentów, które zabezpieczyli na prośbę prokuratury. Ta od kilkunastu miesięcy prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości w kolarskim związku, w latach 2010-2017.

Śledztwo to jest niejako wątkiem pobocznym w innym śledztwie, dotyczącym byłego dyrektora sportowego związku oraz selekcjonera żeńskiej kadry kolarstwa górskiego (MTB), Andrzeja P. Przypomnijmy, że to sprawa, o której po raz pierwszy publicznie opowiedział były członek zarządu PZKol, Piotr Kosmala. Opowiedział na łamach WP SportoweFakty (TUTAJ link do wywiadu >>). W tej sprawie - w czerwcu 2019 - akt oskarżenia przekazano do sądu.

Byłemu trenerowi grozi od dwóch do dwunastu lat więzienia. - Oskarżenie dotyczy przestępstw zgwałcenia poprzez doprowadzenie pokrzywdzonych przemocą oraz podstępem polegającym na podaniu środka usypiającego do obcowania płciowego, a także doprowadzenia przemocą jednej z pokrzywdzonych do wykonania innej czynności seksualnej oraz przestępstwa usiłowania zgwałcenia - można przeczytać we wniosku Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Wracając do śledztwa dotyczącego nieprawidłowości finansowych w PZKol. Trzech niezależnych informatorów potwierdziło nam, że w ostatnich tygodniach prokuratura ruszyła mocno z kopyta. Przesłuchano świadków, teraz zabezpieczono dokumentację w związku. Sprawa jest bardzo skomplikowana (dotyczy aż siedmiu lat), ale i mocno rozwojowa.

Możemy się spodziewać w kolejnych tygodniach czy miesiącach kolejnych działań śledczych.
Czytaj także: Lord Voldermort polskiego kolarstwa, czyli "ten, którego imienia nie można wymawiać" >>

ZOBACZ WIDEO MŚ Doha 2019: Adam Kszczot mówił a dziennikarze słuchali. Niezwykłe oświadczenie polskiego mistrza. Pojawiły się łzy


 

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×