Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Kolarstwo. Czesław Lang wyróżniony. Odebrał nagrodę z rąk Andrzeja Dudy

Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne, został nagrodzony Indywidualną Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP. Odebrał ją z rąk Andrzeja Dudy.
Dawid Borek
Dawid Borek
Dla Czesława Langa Tour de Pologne 2019 przyniósł wiele kryzysowych sytuacji Materiały prasowe / tourdepologne.pl/Szymon Gruchalski / Dla Czesława Langa Tour de Pologne 2019 przyniósł wiele kryzysowych sytuacji.

Jak opisuje oficjalna strona internetowa Tour de Pologne, "przyznawana co roku Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP to szczególne wyróżnienie dla firm, które wnoszą znaczący wkład w rozwój polskiej gospodarki, budując jednocześnie pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na arenie międzynarodowej".

Czesław Lang został jednym z laureatów XVII edycji, a nagrodę indywidualną w trakcie uroczystej gali Kongregu 590 wręczył mu Andrzej Duda. Dyrektor generalny Tour de Pologne został wyróżniony za wybitne zasługi dla rozwoju polskiej gospodarki i przedsiębiorczości.

- Bardzo się cieszę i dziękuję, to ogromny zaszczyt otrzymać nagrodę z rąk pana prezydenta i znaleźć się w znakomitym gronie laureatów. Jestem szczęśliwy, że zbudowaliśmy polską markę sportową, jaką jest Tour de Pologne i wprowadziliśmy ją do grona najważniejszych wydarzeń kolarskich na świecie - powiedział Czesław Lang, cytowany przez tourdepologne.pl.

- Dziś Tour de Pologne jest marką o globalnym zasięgu, a dzięki transmisjom telewizyjnym w 120 państwach znakomitą formą promocji Polski na arenie międzynarodowej. Możemy być dumni z faktu, że wspólnie tworzymy jedną z najbardziej prestiżowych imprez kolarskich na świecie - dodał dyrektor generalny największego sportowego wydarzenia w Polsce.

Tour de Pologne organizowany jest od 1928 roku. Lang jest jego dyrektorem od 1993 roku.

Zobacz też:
15 mln złotych długu Polskiego Związku Kolarskiego. "To śmierć kliniczna"
Witold Bańka dobitnie o sytuacji w PZKol. "Patologicznie zarządzany związek"

ZOBACZ WIDEO El. ME 2020: Łotwa - Polska. Robert Lewandowski szczerze o swojej nieskuteczności w kadrze. "Każdy ma takie okresy"

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×