Kolarstwo. Trasa Giro d'Italia 2020 zaprezentowana. Będą nowości i wielka gwiazda

Na Giro d'Italia 2020 nie będzie nudno. Taką tezę można postawić po czwartkowej prezentacji trasy wyścigu. Etapy powinny być ciekawe. Zaplanowano i ciężkie wspinaczki i kilka czasówek. Gwiazdą rywalizacji będzie Peter Sagan.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Peter Sagan Newspix / Eric Lalmand/Belga via ZUMA Press / Na zdjęciu: Peter Sagan
W ostatnich latach Słowak, jeden z najlepszych kolarzy na świecie, skupiał się przede wszystkim na Tour de France (gdzie walczył o zieloną koszulkę dla najlepiej punktującego kolarza wyścigu) i omijał Giro d'Italia.

W 2020 roku Peter Sagan pójdzie jednak inną drogą. 29-latek z Bora-Hansgrohe zdecydował się na start zarówno w Giro jak i Tour de France. W czwartek Słowak wziął udział w konferencji prasowej, na której zaprezentowano trasę przyszłorocznej edycji kolarskiego wyścigu.

Zmagania kolarzy zapowiadają się pasjonująco. Przede wszystkim Giro 2020 wystartuje na Węgrzech, gdzie odbędą się aż trzy etapy. Później kolarze wjadą już do Włoch i będą wspinać się między innymi na Etnę. W ostatnim tygodniu rywalizacji będzie kilka trudnych, górskich etapów.

ZOBACZ WIDEO: Dziennikarz WP SportoweFakty wziął udział w Tour de Pologne amatorów. "Fajne podjazdy"

Czytaj także: "Pani i pan Kwiatkowscy". Michał Kwiatkowski wziął ślub

W przyszłorocznej edycji wyścigu zaplanowano aż trzy indywidualne jazdy na czas. Czasówką kolarze rozpoczną i zakończą Giro 2020. Tym samym ostatniego dnia nie będzie etapu przyjaźni, ale walka o każdą sekundę do samego końca. O to właśnie chodziło, bo w poprzednich latach (może z wyjątkiem tegorocznej Vuelta a Espana) brakowało większej liczby czasówek, gdzie kolarze mogliby ponosić albo odrabiać straty.

Łącznie odbędzie się 21 etapów. Wyścig rozpocznie się czasówką 9 maja 2020 roku w Budapeszcie i zakończy 31 maja, również indywidualną jazdą na czas, w Mediolanie. Przypomnijmy, że tegoroczną edycję Giro d'Italia wygrał Ekwadorczyk Richard Carapaz z Movistaru, a Rafał Majka zajął 6. miejsce.

Czytaj także: Polska będzie mogła wystawić po trzech kolarzy i kolarki w wyścigu ze startu wspólnego na IO w Tokio

Który z Wielkich Szlemów kolarskich lubisz najbardziej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×