Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Kolarstwo. Ryszard Szurkowski w coraz lepszym stanie. "To krok milowy do pełni szczęścia"

Ryszard Szurkowski od czerwca ubiegłego roku walczy o powrót do pełni zdrowia. Były mistrz świata czyni systematyczne postępy. Kilka dni temu rozpoczął ćwiczenia na specjalnym trenażerze. To kolejny krok do odzyskania sprawności.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Ryszard Szurkowski podczas rehabilitacji Facebook / Sklep rowerowy Ryszarda Szurkowskiego / Na zdjęciu: Ryszard Szurkowski podczas rehabilitacji

W czerwcu zeszłego roku rozegrał się dramat Ryszarda Szurkowskiego. Podczas amatorskich zawodów miał groźny upadek, po którym utracił władzę w czterech kończynach i miał zmiażdżony kręgosłup, a także uszkodzoną czaszkę, połamaną szczękę, zdeformowany nos i zmiażdżoną wargę. Od tego czasu walczy o to, by znów stanąć na nogi. 

Szurkowski przechodzi intensywną rehabilitację, która przynosi efekty. W ostatnich dniach 73-latek rozpoczął ćwiczenia na trenażerze. - Osobiście czekałam na ten moment 1,5 roku i kiedy pierwszy raz zobaczyłam męża jak ruszył na tym właśnie trenażerze, to się rozpłakałam - napisała na Facebooku żona kolarza, Iwona Arkuszewska-Szurkowska.

- To jest naprawdę krok milowy do pełni szczęścia! Oczywiście czeka nas jeszcze bardzo dużo pracy, ale myślę, że jesteśmy już na półmetku i wspólnie wygramy ten wyścig!! Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają męża, jak widzicie są postępy!!! Jest moc!!! - dodała Arkuszewska-Szurkowska.

ZOBACZ WIDEO: Kolarstwo. CCC Team zaangażował się w pomoc UNICEF. Robert Korzeniowski: Ważne, że wspieramy


Na takie wieści ws. stanu zdrowia Szurkowskiego kibice czekali długo. 73-latek trzy razy w tygodniu w Otwocku ma rehabilitację, a codziennie ćwiczy sam w domu.

Szurkowski jest mistrzem świata w kolarstwie z 1973 roku. Dwukrotnie na igrzyskach olimpijskich zdobył srebrny medal i aż cztery razy wygrał Wyścig Pokoju.

Zobacz także:
Kolarstwo torowe. Mateusz Rudyk zdobył złoty medal Pucharu Świata w Cambridge! Ponownie poprawił rekord Polski!
Daria Pikulik i Nikol Płosaj ze srebrnymi medalami Pucharu Świata w madisonie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (2):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×