Wzruszająca chwila podczas Balu Mistrzów Sportu. Cała sala wstała i zaczęła bić brawo

Najlepsi polscy sportowcy wspierają Ryszarda Szurkowskiego, który przechodzi rehabilitację po ciężkim wypadku kolarskim. Podczas gali zorganizowanej przy okazji plebiscytu na najlepszego polskiego sportowca roku dali temu wyraz.

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Goście gali z okazji 85 plebiscytu Przeglądu Sportowego Newspix / Rafał Oleksiewicz / Goście gali z okazji 85. plebiscytu Przeglądu Sportowego
To była najbardziej wzruszająca i wymowna chwila gali z okazji 85. plebiscytu na najlepszego sportowca roku organizowanego przez "Przegląd Sportowy". Cała sala - setki sportowców, ich partnerów, sponsorów, gości - wstała nagle z miejsca i biła brawo. To była owacja na cześć Ryszarda Szurkowskiego. Wielkiego mistrza, wielkiego człowieka, który walczy teraz o powrót do zdrowia.

Przypomnijmy: jeden z najlepszych zawodników w historii Polski przechodzi rehabilitację po ciężkim wypadku, jakiemu uległ już ponad rok temu podczas wyścigu dla kolarzy-amatorów, w Niemczech (TUTAJ więcej szczegółów >>). Od kilkunastu miesięcy przechodzi ciężką i bardzo kosztowaną rehabilitację. Ma jeden cel: znów stanąć na nogi, znów usiąść na rower i znów pojechać gdzie oczy poniosą.

Szurkowski najpierw przemówił go zgromadzonych - poprzez nagranie wideo. Powiedział o tym, jak trudno jest dojść na szczyt, jak wiele wyrzeczeń czeka na sportowców. Pogratulował obecnym mistrzom. W odpowiedzi cała sala wstała z miejsc. W oku zakręciła się łza wzruszenia.

ZOBACZ WIDEO Anita Włodarczyk z nową siłą. "Nabrałam jeszcze większej motywacji do pracy!"

Paweł Fajdek, który chwilę później odbierał gratulacje za zajęcie trzeciego miejsca w plebiscycie "Przeglądu Sportowego", poinformował, że swoją statuetkę przekaże na licytację, a dochód wspomoże byłego mistrza kolarstwa. Mistrza, który potrzebuje potężnych nakładów, aby pokryć koszty comiesięcznej rehabilitacji.

Szurkowski to 3-krotny mistrz świata (raz w wyścigu indywidualnym), medalista igrzysk olimpijskich, czterokrotny triumfator Wyścigu Pokoju, mistrz Polski, triumfator niezliczonej liczby różnych wyścigów kolarskich. Potem prezes Polskiego Związku Kolarskiego, człowiek-legenda.

Czytaj także: Król Ryszard Lwie Serce >>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×