ME na torze: Dwa medale polskich drużyn sprinterskich

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Dwa medale, w wyścigu drużyn sprinterskich juniorów i zawodniczek do lat 23, zdobyła polska reprezentacja pierwszego dnia torowych mistrzostw Europy w Mińsku.

Tylko z Niemcami przegrali Kacper Leśniak, Paweł Laskowski i Krzysztof Maksel w rywalizacji juniorów.

Renata Dąbrowska (srebro przed rokiem w Pruszkowie) i Dominika Mączka w kategorii młodzieżowej wygrały wyścig o trzecie miejsce z Greczynkami. Mistrzyniami Europy zostały Francuzki przed Rosjankami.

W sprincie indywidualnym panów, najbardziej charakterystycznej z torowych konkurencji, najlepszy był Francuz Michaël d'Almeida, mistrz świata w drużynie z Pruszkowa. Wyścig na dochodzenie wygrał Brytyjczyk Steven Burke, brązowy medalista olimpijski z Pekinu.

Torowe mistrzostwa Europy młodzieżowców i juniorów, Mińsk (Białoruś)

środa, 15 lipca 2009

wyniki

mężczyźni do lat 23

jazda na kilometr:

1. Michaël D'Almeida (Francja) 1:01.875 min.

program finałów:

czwartek, 16 lipca: sprint drużynowy (U23, M); na dochodzenie (junior, M/K); sprint (junior, K); na dochodzenie drużynowo (U23, K); jazda na kilometr (junior, M)

piątek, 17 lipca: jazda na 500 m (junior, K); na dochodzenie (U23, K); na dochodzenie drużynowo (U23, M); sprint (U23, K); wyścig punktowy (junior, M)

sobota, 18 lipca: wyścig punktowy (junior i U23, K); sprint (junior i U23, M); jazda na 500 m (U23, K); scratch (junior i U23, M); keirin (junior, K)

niedziela, 19 lipca: sprint drużynowo (junior, K); scratch (junior i U23, K); wyścig punktowy (U23, M); keirin (junior i U23, M oraz U23, K); madison (junior)