Kolarstwo. Tour de Pologne. Informacje ze szpitala w Sosnowcu o stanie zdrowia Fabio Jakobsena

Fabio Jakobsen po makabrycznym wypadku na Tour de Pologne trafił do szpitala św. Barbary w Sosnowcu. - Trwają czynności ratujące życie pacjenta - mówi rzecznik placówki. Kolarz jest wydolny oddechowo i krążeniowo.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Służby medyczne interweniujące po kraksie na mecie 1 etapu wyścigu kolarskiego 77 Tour de Pologne Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.PL / Służby medyczne interweniujące po kraksie na mecie 1. etapu wyścigu kolarskiego 77. Tour de Pologne
Do makabrycznego upadku doszło tuż przed metą pierwszego etapu Tour de Pologne 2020. Dylan Groenewegen na ostatnich metrach zaczął zmieniać swoją linię jazdy i zjeżdżać w kierunku barierek, wpychając na nie Fabio Jakobsena. Ten z impetem uderzył w metalowe elementy, wpadł też na sędziego, który także ucierpiał.

Po strasznej kraksie Fabio Jakobsen został przetransportowany do szpitala w Sosnowcu. - W szpitalu trwają czynności ratujące życie pacjenta. Trwają badania. Noc będzie dla lekarzy bardzo pracowita. Kolejne informacje przekażemy w czwartek rano - mówi dla WP SportoweFakty Tomasz Świerkot, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu.

Kolejne ruchy dotyczące leczenia Fabio Jakobsena lekarze będą podejmować na bieżąco. - Najpierw po przyjęciu do szpitala musieliśmy ustabilizować pacjenta oddechowo. Po przeprowadzonych badaniach zobaczymy stopień obrażeń i na ile te obrażenia będą wymagały interwencji chirurgicznej - informuje nas dr Paweł Gruenpeter, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu.

- Teraz jest za wcześnie, aby mówić o rokowaniach. Stan jest jednak bardzo ciężki - dodał dyrektor.

Do szpitala w Sosnowcu trafił również poszkodowany w wypadku sędzia. - Jego stan jest stabilny - zapewnił Tomasz Świerkot, rzecznik placówki.

Szymon Łożyński, korespondencja z Sosnowca

Zobacz też:
Kolarstwo. Tour de Pologne 2020. Remco Evenepoel oburzony. Domaga się dożywotniej dyskwalifikacji
Tour de Pologne 2020. Czesław Lang: To był chamski faul

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×