KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Najgłębszy maraton w sezonie

Dzika przyroda Lubelszczyzny, niedostępne trasy, zróżnicowane profile dystansów, jazda unikalnymi w skali Europy wąwozami Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Puławy Cisowianka Mazovia MTB Marathon to sportowe wyzwanie i przepiękne plenery.
MT
Najgłębszy maraton w sezonie Materiały prasowe / Najgłębszy maraton w sezonie

Cezary Zamana przebojem wdarł się do puławskich wąwozów, wprowadzając tam jako jedyny organizator imprez MTB w Polsce swój peleton. Startujący w cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon mają rzadko spotykaną okazję, by przemknąć swoim karbonowym rowerem przez imponujące wąwozy, z których ta część Lubelszczyzny słynie nie tylko na całą Polskę, ale i Europę. Jeśli ktoś jeszcze wątpi, czy warto zagłębić się w puławskie wąwozy, niech najpierw zagłębi się w opis tras przyszykowanych przez kolarskiego mistrza Polski we współpracy z lokalnymi kolarzami.

Dystans Fit liczy około 20 kilometrów, z czego 177 metrów w pionie. Na jego trasie znajdują się dwa wymagające podjazdy, ale trud zawodniczek i zawodników zostanie wynagrodzony zapierającymi w dech widokami, będącymi wizytówką Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Ale prawdziwe wyzwania zaczynają się dopiero na dystansach ½ Pro i Pro. Ten pierwszy to około 41 kilometrów, z czego około 600 metrów w pionie. Dystans Pro to z kolei 59,9 kilometrów, z czego około 900 metrów w pionie. Praktycznie każdy kilometr przyniesie tu jakieś wyzwanie. Pomijając takie oczywistości jak trudne zakręty czy rozliczne korzenie i kamienie, trzeba koniecznie wspomnieć tu o osławionym „wąwozie za szkołą”, który wśród puławskich kolarzy budzi niezmiennie wielki respekt (średnia nachylenia to 11% na 500 metrów), zjazd do wsi Parchatka (stromizna 10% na długości 450 metrów), podjazdy z koleinami czy wąwozy, w których osiąga się zaskakujące nawet dla wprawionych górali prędkości.

„Ten sezon jest krótszy niż zazwyczaj. Dlatego robię wszystko, aby moje maratony swoją intensywnością rekompensowały mniejszą liczbę zawodów. Maraton w Puławach swoim natężeniem wyzwań czy emocji mógłby spokojnie wystarczyć na dwie imprezy MTB” – mówi Cezary Zamana. „Tak jak czytanie przepisów kulinarnych może wywoływać rosnący apetyt, tak już sama lektura opisu trasy wywoła u moich zawodników szybsze bicie serca” – obiecuje triumfator Tour de Pologne.

Baza zawodów zlokalizowana będzie tradycyjnie w Marinie Puławy, będącej urokliwym miejscem przede wszystkim dla rodzin oraz osób towarzyszących zawodnikom. Łatwy dojazd i bliskość do atrakcji Kazimierskiego Parku Krajobrazowego sprawią, że miejscówkę tę docenią wszyscy, którzy wybiorą się do Puław.

Kusi nie tylko trasa, nie tylko lokalizacja bazy zawodów – ale i zestaw nagród od sponsorów. Najlepsze zawodniczki oraz zawodnicy wrócą do domów z prezentami od GO Sport (Bony zakupowe dla zwyciężczyni i zwycięzcy klasyfikacji open na dystansie Fit), CentrumRowerowe.pl (bony zakupowe i lampki rowerowe), Alltop (nagroda dla zwycięzcy dystansu Fit w kategorii Open Mężczyźni) i Aesco Group (atrakcyjne rowerowe akcesoria dla uczestników dystansu Hobby). Do zdobycia będzie także pobyt w czterogwiazdkowym hotelu Holiday Inn Warszawa Józefów. Każdy startujący otrzyma również butelkę wody mineralnej od sponsora tytularnego – Cisowianki.

Zapisy na Puławy Cisowianka Mazovia MTB Marathon już trwają (https://sts-live.pl/zamanagroup/Event/Details/129)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Artykuł sponsorowany
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×