Koszmar na trasie Giro d'Italia. Matej Mohoric trafił do szpitala (wideo)

Fatalny upadek na trasie 9. etapu Giro d'Italia zaliczył Matej Mohoric. Słoweński kolarz na zjeździe nie utrzymał równowagi i z impetem uderzył o asfalt. Jego rower rozpadł się na kilka części.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
upadek Mateja Mohoricia podczas 9 etapu Giro d'Italia 2021 Twitter / Eurosport Polska / Na zdjęciu: upadek Mateja Mohoricia podczas 9. etapu Giro d'Italia 2021
Chwile grozy na trasie dziewiątego etapu przeżył Matej Mohoric. Na jednym ze zjazdów rozpędzony Słoweniec nie utrzymał równowagi i stracił panowanie nad rowerem. Przeleciał przez kierownicę i z impetem uderzył o asfalt. Jego rower nie nadawał się już do użytku.

Kraksa wyglądała koszmarnie. Kolarz nie był w stanie kontynuować wyścigu. Został odwieziony do szpitala, gdzie przejdzie dokładne badania, które odpowiedzą na pytanie dotyczące stanu jego zdrowia.

Mohoric był w czołówce na dziewiątym etapie. Z kolei w klasyfikacji generalnej był na 49. miejscu. Wiadomo już, że Słoweniec nie ukończy tegorocznego Giro d'Italia. Nie wiadomo, czy będzie musiał dłużej pauzować.

Wcześniej z udziału w dziewiątym etapie Giro d'Italia wycofany został Tomasz Marczyński. U polskiego kolarza stwierdzono neurologiczne powikłania pocovidowe. Polak miał bóle i zawroty głowy, problemy z koordynacją oraz cierpiał na bezsenność. Ze względów bezpieczeństwa władze jego grupy Lotto Soudal zdecydowały o wycofaniu zawodnika.

Czytaj także:
Giro d'Italia 2021. Dzień harcowników. Lafay najlepszy z uciekinierów!
Giro d'Italia 2021. Faworyt przegrał z potrzebą fizjologiczną. Australijczyk znów najlepszy

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×