Koszmarny wypadek. Kolarz uderzył w asfalt (wideo)

Upadek na asfaltowej nawierzchni przy dużej prędkości był bardzo nieprzyjemny. Zobacz, co przytrafiło się Peterowi Saganowi podczas Paryż-Roubaix 2021.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
upadek Petera Sagana na Paryż-Roubaix 2021 Twitter / twitter.com/Eurosport_PL / Na zdjęciu: upadek Petera Sagana na Paryż-Roubaix 2021
Po ponad dwuletniej przerwie klasyk kolarski Paryż-Roubaix powrócił w nietypowej dla siebie październikowej odsłonie. Pogoda podczas 118. edycji słynnego wyścigu nazywanego "Piekłem Północy" bardziej sprzyjała przełajowcom.

Padający deszcz w połączeniu z legendarnymi już brukowanymi odcinkami trasy przyprawiał o ból głowy. Trudy rywalizacji na własnej skórze odczuł Peter Sagan, który na jednym z zakrętów zaliczył uderzenie w asfalt.

"Oj, niestety kolejny upadek - Peter Sagan, czyli zwycięzca wyścigu sprzed kilku lat. Niezadowolony, wściekły... Ścięło koła na wirażu. Tak, Peter Sagan był pierwszym, który uderzył w asfalt" - ocenili komentatorzy Eurosportu.

"Piekło Północy" zbiera żniwo. Nawet Peter Sagan, triumfator z 2018 roku, nie uchronił się przed upadkiem" - podsumowano na twitterowym profilu Eurosportu, gdzie zamieszczono wideo z upadkiem słowackiego kolarza grupy Bora-Hansgrohe.

W rowie na grząskiej i błotnistej trasie wylądował za to jeden z Portugalczyków (patrz wideo poniżej).

Zobacz:
Dziennikarz TVP nie wiedział, że jest już na wizji. Te słowa wszyscy usłyszeli
"Byłem prawie martwy". Szczere wyznanie mistrza olimpijskiego

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×