Rydzek i Riessle wygrali sprint w Lahti, Cieślar i Kupczak na 9. pozycji

Johannes Rydzek i Fabian Riessle wygrali drużynowy sprint Pucharu Świata kombinatorów norweskich w Lahti. Na dziewiątej pozycji uplasowali się Adam Cieślar oraz Szczepan Kupczak.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Adam Cieślar Newspix / EXPA/ JFK / Na zdjęciu: Adam Cieślar

Każdy z zawodników oddał po jedynym skoku na dużym obiekcie w Lahti i przebiegł 7,5 kilometra (5 razy po 1,5 km). Na skoczni najlepiej spisali się Norwegowie. W pierwszej kolejce Jan Schmid wylądował na 128. metrze (najdłuższa odległość konkursu). W tej fazie zawodnicy ruszali z trzynastej belki startowej.

Przed rozpoczęciem drugiej kolejki rozbieg obniżono o dwa stopnie. Jedynie Jarl Magnus Riiber rozpoczynał najazd na próg z dziesiątej platformy. Mimo to, uzyskał najlepszą odległość w jego grupie - osiągnął 124 metry.

Ósme miejsce po pierwszej części zmagań zajmowali Polacy. 14. wynik pierwszej kolejki miał Adam Cieślar. Natomiast Szczepan Kupczak uzyskał czwarty rezultat w drugiej grupie.

Riiber doznał kontuzji w trakcie biegu i nie dobiegł do mety. Zwyciężyli Johannes Rydzek i Fabian Riessle (po skokach znajdowali się na drugim miejscu). Na drugiej pozycji zostali sklasyfikowani Lukas Klapfer oraz Bernhard Gruber. Polacy zajęli dziewiąte miejsce. Do rywalizacji zgłoszono 20 duetów.

W tej konkurencji nie uczestniczyli dwaj czołowi zawodnicy klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Eric Frenzel i Akito Watabe.

Miejsce Duet Kraj Czas
1. Johannes Rydzek / Fabian Riessle Niemcy 32:57.9
2. Lukas Klapfer / Bernhard Gruber Austria +18.0
3. Franz-Josef Rehrl / Philipp Orter Austria +1:40.8
4. Tino Edelmann / Manuel Faisst Niemcy +1:40.9
5. Joergen Graabak / Haavard Klemetsen Norwegia +1:41.4
6. Francois Braud / Maxime Laheurte Francja +1:41.6
7. Armin Bauer / Samuel Costa Włochy +1:43.8
8. Yoshito Watabe / Aguri Shimizu Japonia +2:59.8
9. Adam Cieślar / Szczepan Kupczak Polska +3:35.0
10. Jussi Salo / Matti Herola Finlandia +3:37.1

Zobacz wideo: #dziejesiewsporcie: Bin Challange Wisły Kraków

Źródło: WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×