Eric Frenzel wygrał konkurs w Schonach. Magnus Krog pierwszy na mecie, ale zdyskwalifiikowany

Eric Frenzel wygrał konkurs Pucharu Świata w Schonach. Niemiec jako drugi minął linię mety, ale zdyskwalifikowany został Magnus Krog.

Piotr Ziemka

W serii skoków narciarskich na normalnym obiekcie w Schonach najlepiej spisał się Haavard Klemetsen. Norweg uzyskał 103,5 metra i 128,4 punktu. Sekundę po nim wystartował Akito Watabe, który zdobył 128,2 pkt. Magnus Krog wyruszył na trasę liczącego 10 kilometrów biegu z czwartym numerem startowym, a Eric Frenzel - z piątym.

Krog i Frenzel do końca rywalizowali o zwycięstwo. Minimalnie szybciej do mety dobiegł Norweg. Tuż przed ostatnią prostą Norweg zablokował jednak Niemca i złożono protest. Postanowiono zdyskwalifikować Kroga. Triumfatorem konkursu został więc Frenzel.

Na drugim stopniu podium stanął Jan Schmid. Trzecią lokatę zajął Akito Watabe. Klemetsen ostatecznie został sklasyfikowany na 20. miejscu. 36. po serii skoków był Adam Cieślar. Polak zdołał awansować, ale tym razem zabrakło go w najlepszej trzydziestce. Uplasował się na 32. pozycji. Szczepan Kupczak ponownie rywalizował tylko na skoczni, gdzie miał 26. rezultat.