Mistrzostwa Polski Juniorów Starszych w Sopocie-dzień III

Znamy już czterech półfinalistów, którzy powalczą w Sopocie o tytuł mistrza Polski juniorów starszych w koszykówce. W grupie A, najlepsi okazali się gospodarze turnieju – Prokom Trefl Sopot, którzy jednym punktem wyprzedzili drugą Pogoń Rude Śląską. Z grupy B, do półfinału awans wywalczyły ekipy z Warszawy i Kołobrzegu.

Mateusz Kołodziej

Najwięcej niewiadomych przed ostatnim dniem turnieju było w grupie A, gdzie wszystkie zespoły miały szanse na awans. W pierwszym meczu Pogoń Ruda Śląska podejmowała Turów Zgorzelec. Spotkanie to rozstrzygnęło się w drugiej połowie. Po pierwszej odsłonie na prowadzeniu byli gracze Turowa (38:29), jednak w ostatnich dwudziestu minutach Pogoń pozwoliła rywalom na rzucenie zaledwie piętnastu punktów. W drugim meczu, gospodarze z Sopotu uporali się z warszawską Polonią wygrywając 69:56. Świetne spotkanie w barwach Prokomu zaliczył Mateusz Kostrzewski, który rzucił 23. punkty i zanotował 13. zbiórek.

W grupie B, awans do półfinału, już po dwóch meczach zapewniły sobie zespoły Kotwicy Kołobrzeg i Polonii 2011 Warszawa. W bezpośrednim starciu tych ekip, wyraźnie lepsi warszawianie, którzy zwyciężyli 98:76. Kolejny świetny występ w barwach Polonii 2011 zaliczył zdobywca 23. punktów - Piotr Pamuła. W meczu o trzecie miejsce, Czarni Słupsk lepsi od Pyry Poznań. Poznaniakom nie pomogła nawet wygrana 29:16 trzecia kwarta. To było za mało na dobrze dysponowanych tego dnia koszykarzy Czarnych.

Wyniki trzeciego dnia - Grupa A:

Pogoń Ruda Śląska - Turów Zgorzelec 63:53 (11:23, 18:15, 19:6, 15:9)

Pogoń: Żymła 15, Nowak 14, Lemański 11, Goldammer 9, Grochowski 9, Kubista 5.

Turów: Szymański 19 (3x3), Jarmakowicz 18 (9 zbiórek, 3 bloki, 4 straty), Bochno 9 (1x3, 7 zbiórek, 7 strat), Bodziński 4, Kapias 3.

Prokom Trefl Sopot - Polonia Warszawa 69:56 (16:16, 20:15, 18:12, 15:13)

Prokom: Kostrzewski 23, Waczyński 16, Krajniewski 10, Wilkusz 7, Kietliński 4, Maryniewski 4, Trela 3, Paul 2.

Polonia: Gruszecki 21, Czujkowski 8, Kusper 8, Pawlak 7, Łączyński 6, Pisarczyk 6.

Tabela grupy A:
1. Prokom 3 6 +60
2. Pogoń 3 5 -20
3. Polonia 3 4 +43
4. Turów 3 3 –83

Wyniki trzeciego dnia - Grupa B

Kotwica 50 Kołobrzeg - Polonia 2011 Warszawa 76:98 (16:26, 24:21, 22:26, 14:25)

Kotwica: Fabiańczyk 22, Bręk 16, Matys 10, Blechacz 9, Rduch 8, Modydlarz 6, Nurza 2, Nocek 2, Bochnacki 1.

Polonia 2011: Pamuła 23, Berisha 16, Pełka 16, Mokros 14, Śnieg 8, Rysiak 7, Popiołek 6, Sorokin 3, Kawka 2, Nowakowski 2, Hejnrych 1.

Pyra Poznań - Czarni Słupsk 75:85 (17:27, 18:23, 29:16, 11:19)

Pyra: Mowlik 23, Dudek 11, Skowroński 10, Bartkowiak 8, Łukomski 8, Gierwazik 6, Florek 3, Sulowski 3, Jurkowski 2.

Czarni: Pabian 27, Bieg 19, Chojnacki 11, Góralski 10, Mieczkowski 8, Przyborowski 7, Orłowski 3.