WKS Śląsk wciąż świetny! Wielki występ Kolendy

WKS Śląsk Wrocław wciąż niepokonany w Energa Basket Lidze! Kapitalnie dysponowany Łukasz Kolenda poprowadził drużynę z Wrocławia do efektownego zwycięstwa w Szczecinie (103:78).

Patryk Pankowiak
drużyna Śląska Wrocław WP SportoweFakty / Karolina Bąkowicz / Na zdjęciu: drużyna Śląska Wrocław
To było prawdziwe show w wykonaniu Łukasza Kolendy. 23-letni reprezentant Polski ustalił w sobotę nowy własny rekord kariery na parkietach PLK pod względem ilości zdobytych punktów. Wywalczył ich aż 30!

Kolenda w 30 minut wykorzystał 10 na 14 oddanych rzutów z pola, w tym 6 na 7 za trzy i miał pięć asyst. Trafiał niesamowite rzuty, między innymi ten równo z syreną, kończącą trzecią kwartę. Podrywał zespół w kluczowych momentach, był nie do zatrzymania.

WKS Śląsk po problemach na początku (pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 26:27), w następnych odsłonach był już zdecydowanie lepszy od Kinga Szczecin. Goście z Wrocławia wygrali drugą połowę 51:31, a cały mecz 103:78.

Oprócz Kolendy, świetni byli Jeremiah Martin i Aleksander Dziewa. Ten pierwszy rzucił 19 punktów, a Polak zapisał przy swoim nazwisku 18 "oczek". Martin uzbierał ponadto cztery zbiórki, siedem asyst, choć popełnił również pięć na 13 strat zespołu.

Co najbardziej istotne, WKS Śląsk uzyskał 59-proc. skuteczności w rzutach z pola (38/64). King trafił tylko 5 na 24 rzuty za trzy.

Jeden z liderów szczecinian, James Eads III spędził na parkiecie tylko... 13 minut. Miał problemy z faulami, popełnił ich pięć, a niesportowy zakończył jego udział w sobotnim meczu. Gospodarzom na nic zdały się 23 "oczka" podkoszowego, Zaca Cuthbertsona.

Drużyna Andreja Urlepa po czterech meczach sezonu 2022/2023 legitymuje się bilansem 4-0 i jest obok BM Stali Ostrów Wielkopolski na szczycie tabeli. King poniósł drugą porażkę (2-2).