Spięcie podczas meczu NBA. Gracz Lakers popchnął rywala!

Działo się we wtorek w lidze NBA. Gorąco było podczas meczu Phoenix Suns - Los Angeles Lakers. Patrick Beverley został wyrzucony z parkietu.

Patryk Pankowiak
Przepychanka podczas meczu Suns - Lakers Getty Images / Christian Petersen / Przepychanka podczas meczu Suns - Lakers
Gracz Lakers popchnął w plecy DeAndre Aytona. Środkowy Suns w następstwie potknął się o leżącego na parkiecie Austina Reavesa i upadł, co było niebezpieczne i groziło kontuzją.

Sędziowie nie mieli wątpliwości, Patrick Beverley został odesłany do szatni na niespełna cztery minuty przed końcem meczu. 34-letni rozgrywający chciał w ten sposób stanąć w obronie Reavesa, nad którym stał wówczas Ayton.

- Pat musi przestać popychać ludzi w plecy. Jak już ma kogoś popchnąć, to niech zrobi to w klatkę piersiową - mówił po meczu w rozmowie z reporterem TNT lider Suns, Devin Booker.

Drużyna z Arizony, osłabiona brakiem Chrisa Paula, pokonała we wtorek Lakers 115:105, odnosząc 11. zwycięstwo w sezonie. Kluczowa okazała się trzecia kwarta, którą Suns wygrali 33:24.

Wspomniany Booker oraz Miles Bridges rzucili po 25 punktów. Ayton skompletował solidne double-double (14 punktów, 15 zbiórek). Gospodarze trafili ponadto 16 na 34 oddane rzuty za trzy.

Słabo w próbach zza łuku szło natomiast Lakers, zawodnicy Darvina Hama wykorzystali tylko 4 na 22 oddane rzuty za trzy. Kapitalnie dysponowany był Anthony Davis, autor 37 punktów, 21 zbiórek, pięciu asyst i pięciu bloków, ale nawet taki występ nie wystarczył, aby pokonać we wtorek Suns.

Dla "Jeziorowców" był to piąty mecz, w którym musieli radzić sobie bez kontuzjowanego LeBrona Jamesa. Był to również szósty mecz wyjazdowy Lakers w tym sezonie i szósta porażka.

Ben Simmons, były zawodnik Philadelphia 76ers, wrócił do Filadelfii. Był to jego pierwszy występ przed kibicami w hali Wells Fargo Center od play offów w 2021 roku.

26-latek został wybuczany, ale się tym nie przejął. - Sądziłem, że będzie głośniej - mówił później w rozmowie z mediami Simmons. Spisał się solidnie, w 32 minuty uzbierał 11 "oczek", siedem zbiórek oraz 11 asyst, jego Brooklyn Nets ponieśli jednak niespodziewaną porażkę.

Niespodziewaną, bo 76ers byli we wtorek poważnie osłabieni - zabrakło ich dwóch liderów, Joela Embiida i Jamesa Hardena. Gospodarze mimo wszystko byli w stanie wznieść się na wyżyny i pokonać Nets 115:106, odnosząc dziewiąty sukces w sezonie.

Tobias Harris zaaplikował rywalom 24 punkty, a Sixers trafili przede wszystkim świetne 50-proc. rzutów za trzy (16/32) i popełnili tylko dziewięć strat. Dla nowojorczyków 23 "oczka" wywalczył Kyrie Irving. Gwiazdor drużyny, Kevin Durant oddał tylko 14 rzutów z gry, zdobył w sumie 20 punktów. To dziesiąta porażka Nets.