Nowe rozdanie, końcówka taka sama. WKS walczył ambitnie, ale nie dał rady

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Karolina Bąkowicz / Na zdjęciu: drużyna Śląska Wrocław
WP SportoweFakty / Karolina Bąkowicz / Na zdjęciu: drużyna Śląska Wrocław

WKS Śląsk rzucił w środę we Wrocławiu spore wyzwanie faworyzowanym London Lions w koszykarskim Pucharze Europy. To był debiut trenera Ertugrula Erdogana przed swoimi kibicami. Zabrakło jednak zwycięstwa.

W tym artykule dowiesz się o:

WKS Śląsk, już z nowym trenerem, przystąpił do wtorkowego meczu przeciwko angielskiej drużynie uskrzydlony ostatnim ligowym triumfem nad Twardymi Piernikami Toruń. I mistrzowie Polski pokazali pazur, przez większość czasu rywalizując z mocnym rywalem na równych warunkach.

Jeszcze na niespełna siedem minut przed końcem spotkania był remis (66:66). WKS momentami nawet prowadził. To był nowy, bardzo dobrze dysponowany zespół z Wrocławia. Tak musimy grać w Europie.

Finisz, jak to w tym sezonie często już bywało, należał jednak do rywali. London Lions zaliczyli zryw 12-2, wychodząc na prowadzenie 78:68. To okazał się kluczowy moment w spotkaniu, bo WKS nie zdołał już odrobić strat.

Goście triumfowali ostatecznie 83:76 i odnieśli siódmy triumf w Pucharze Europy, są aktualnie na siódmym miejscu w tych rozgrywkach.

Prym w ekipie z Londynu wiedli znani z występów na parkietach NBA Miye Oni czy Sam Dekker, a także świetnie radzący sobie na europejskich parkietach Jordan Taylor. 25-letni Oni skompletował potężne double-double (22 punkty, 12 zbiórek), Taylor rzucił aż 23 punkty, a Dekker miał 11 oczek.

Dla WKS Śląska po 18 oczek wywalczyli Łukasz Kolenda, Vasa Pusica i Jeremiah Martin. D.J. Mitchell zadebiutował przed wrocławskimi kibicami, ale w 20 minut zdobył tylko trzy punkty. Gospodarzom zabrakło celności w rzutach z dystansu, bo trafili tylko 7 na 28 oddanych prób. Sporo takich prób przestrzelił Pusicia (1/7), a Kolenda wykorzystał 5 na 7 rzutów zza łuku.

Wrocławianie we wtorek pokazali się z dobrej strony, ale finalnie zabrakło najważniejszego, czyli zwycięstwa. Mistrzowie Polski doznali już czternastej porażki w europejskich zmaganiach, z bilansem 1-14 zamykają tabelę grupy B.