Gryfia w szoku po pierwszej połowie! Powrót Garretta w wielkim stylu

Legia Warszawa odniosła w Słupsku bardzo pewne i cenne zwycięstwo, pokonując Grupę Sierleccy Czarnych 86:73. Kluczowa była pierwsza połowa, wygrana przez zawodników Wojciecha Kamińskiego aż 57:26!

Dawid Siemieniecki
William Garrett WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: William Garrett
W pierwszej połowie kibice zgromadzeni w Gryfii przecierali oczy ze zdumienia. W trakcie początkowych dwudziestu minut gospodarze byli bowiem zaledwie tłem dla doskonale dysponowanych w ataku podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego. Ci już po dwunastu minutach mieli na swoim koncie 37 zdobytych punktów, a po dwóch kwartach ich licznik zatrzymał się na 57!

Podopieczni Mantasa Cesnauskisa stali dosłownie jak wryci i nie mogli znaleźć żadnej odpowiedzi. Prym wśród legionistów wiedli Travis Leslie, Aric Holman i były gracz słupskiej drużyny, Billy Garrett. Na nic nie zdawały się też przerwy brane przez szkoleniowca miejscowych. Po pierwszej połowie goście prowadzili już 57:26, a jeśli chodzi o wskaźnik efektywności (eval), w nim było aż 77-15 dla warszawian!

Po zmianie stron Legia wyraźnie spuściła z tonu, ale jej wygrana ani przez moment nie była zagrożona, bowiem przewaga wypracowana przed przerwą wynosiła przecież 31 punktów. Dzięki temu rozprężeniu gości, Czarni zdołali odrobić większość swoich strat - zwłaszcza w ostatniej odsłonie meczu. Po dwóch kwartach nie dało się wyróżnić żadnego z graczy gospodarzy, ale później było już inaczej.

Przede wszystkim Billy Ivey III pokazał, że jest prawdziwym liderem słupszczan, w głównej mierze mentalnie. W trzeciej i czwartej kwarcie zwłaszcza po nim widać było olbrzymią sportową złość po tragicznej pierwszej połowie. Amerykanin łącznie zapisał na swoim koncie 18 punktów, aż 7 przechwytów, 4 asysty i 3 zbiórki. Mocno wspierał go też De'quon Lake (12 pkt. i 8 zb.).

Z kolei wśród gości cała pierwsza piątka zanotowała dwucyfrowy wynik punktowy. Garrett i Leslie mieli po 17 "oczek", zaś Kyle Vinales i Aric Holman - po 15. Dziesięć dołożył natomiast Dariusz Wyka. Po dłuższej przerwie do gry gotowy był już Grzegorz Kulka. Silny skrzydłowy w dwadzieścia minut uzbierał 5 punktów (wszystkie zdobyte z linii rzutów wolnych) i 8 zbiórek.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Legia Warszawa 73:86 (18:29, 8:28, 21:16, 26:13)

Czarni: Billy Ivey III 18, De'quon Lake 12, Jakub Schenk 12, Jakub Musiał 11, David Dileo 9, Paweł Leończyk 9, Shavon Coleman 2, Michał Chyliński 0.

Legia: Billy Garrett 17, Travis Leslie 17, Aric Holman 15, Kyle Vinales 15, Dariusz Wyka 10, Grzegorz Kulka 5, Janis Berzins 4, Grzegorz Kamiński 3, Benjamin Didier-Urbaniak 0, Szymon Kołakowski 0.