Sochan dał popis! Genialny mecz Polaka w NBA

Jeremy Sochan wrócił do składu San Antonio Spurs po meczu przerwy i zachwycił. Polak spisał się kapitalnie, prowadząc Teksańczyków do zwycięstwa nad Orlando Magic 132:114.

Patryk Pankowiak
Jeremy Sochan Getty Images / Ronald Cortes / Na zdjęciu: Jeremy Sochan
To był prawdziwy popis. Jeremy Sochan we wtorek spędził na parkiecie 32 minuty, a w tym czasie zapisał przy swoim nazwisku 29 punktów, 11 zbiórek, dwie asysty, przechwyt, trzy straty oraz cztery faule.

Debiutujący w NBA 19-latek skompletował drugie double-double w karierze. Polak zanotował kilka efektownych wsadów, świetnie bronił, a ponadto trafił 3 na 6 oddanych rzutów za trzy. Wykorzystał w sumie 11 na 19 prób z pola i 4 na 6 wolnych.

Sochan poprowadził swoich San Antonio Spurs do zwycięstwa nad Orland Magic (132:114). Polak i Zach Collins, autor 25 oczek, przewodzili ofensywie Teksańczyków.

Gospodarze we wtorek trafili aż 22 na 41 wykonanych rzutów za trzy, co jest nowym rekordem klubu. Zanotowali również 39 drużynowych asyst (najwięcej w sezonie). - To namiastka tego, jak powinniśmy grać. To jest styl Spurs. Dzielimy się piłką w ataku, dzięki czemu mamy dogodne pozycje do oddawania rzutów - komentował w rozmowie z mediami Devin Vassell.

Spurs podkręcili obroty w czwartej kwarcie, wygrali tę odsłonę 34:25 i potwierdzili swoją wyższość, rewanżując się Magic za porażkę z 24 grudnia (113:133). To wszystko bez pauzującego lidera drużyny, Keldona Johnsona. Inni zawodnicy, w tym Sochan, wznieśli się jednak na wyżyny.

Teksańczycy odnieśli 18. zwycięstwo w tym sezonie, a ich rywale opuszczali parkiet na tarczy po raz czterdziesty pierwszy w kampanii 2022/2023. - Jest to zdecydowana bardzo bolesna porażka - przyznawał trener drużyny z Orlando, Jamahl Mosley. - Musisz oddać San Antonio to, co ich. Walczyli i pokazali nam klasę. Sami doprowadziliśmy do tej porażki. Ale musimy przejść już do następnego meczu i myśleć o tym, co możemy poprawić - dodawał.

Wybrany z pierwszym numerem w drafcie 2022 Paolo Banchero zdobył 27 punktów i sześć zbiórek. Goście nie dali rady odnieść zwycięstwa pomimo faktu, że popełnili tyko dziewięć strat. Mieli jednak zdecydowanie słabszą skuteczność rzutów z gry (45-proc., a Spurs 56-proc.)