Spotkanie rozstrzygnięte w końcówce - relacja z meczu Tempcold AZS Politechnika Warszawska - KS Sudety Jelenia Góra

Spotkanie pomiędzy Tempcold AZS Politechnika Warszawska a KS Sudety Jelenia Góra, miał bardzo wyrównany przebieg. Świadczyć o tym może fakt, że aż trzynastokrotnie na tablicy świetlnej pojawiał się wynik remisowy.

Anna Grudnik

Czwartkowy mecz od trafienia za dwa punkty rozpoczął zawodnik gospodarzy Piotr Jagoda. W odpowiedzi celnie trafił, Rafał Niesobski. Kolejne minuty pierwszej kwarty to popis strzelecki Sławomira Nowaka z zespołu gości, który w tej odsłonie meczu zdobył 13 punktów, z 20 zdobytych przez jego zespół. W końcówce kwarty popełnił jednak trzecie przewinienie osobiste i trener Sudetów, Ireneusz Taraszkiewicz, posadził swojego doświadczonego zawodnika na ławce. Ta część meczu skończyła się niewielką przewagą gości 20:18.

Początek drugiej kwarty, to rzut za trzy punkty zawodnika gospodarzy, Michała Michalaka. Jednakże w następnym minutach inicjatywę przejęli jeleniogórzanie i w połowie kwarty objęli dosyć znaczną przewagę, najwyższą w tym meczu - 32:23.
W tym momencie gospodarze przeprowadzili kilka udanych zagrań i udało im się odrobić stratę. W 14 minucie, Krzysztof Sulima, rzucił celnie za dwa punkty i doprowadził do remisu 32:32. Wynik do przerwy również remisowy, ustalił zawodnik gości Alan Urbaniak, który zdobył w ten sposób swoje pierwsze i jedyne punkty w tym meczu. Pierwsza połowa skończyła się zatem stanem 38:38.

Trzecia kwarta to znowu cały czas wynik oscylujący wokół remisu. Świetnie grał w tej części meczu Tomasz Wojdyła, zdobywca 31 punktów w całym spotkaniu. To on, poprzez swoją skuteczną grę, przyczynił się do tego, że jego zespół wygrał całą kwartę 23:20.

W ostatniej odsłonie meczu cały czas utrzymywała się niewielka przewaga zawodników Sudetów. Gospodarze dopiero na minutę i 25 sekund przed końcem meczu, wyszli na prowadzenie przy stanie 78:77. Jednak dwa błędy w ostatniej minucie spotkania (strata piłki i błąd kroków) zaliczył Piotr Jagoda i na 38 sekund do końca, goście prowadzili 81:78. Gospodarze nie byli już w stanie odrobić tej straty. Udało im się jedynie na 0,7 sekundy przed końcowym gwizdkiem oddać jeden celny rzut wolny i ustalić wynik meczu na 81:79.

Tempcold AZS Politechnika Warszawska - KS Sudety Jelenia Góra 79:81 (18:20, 20:18, 20:23, 21:20)

Tempcold: M. Popiołek 17 (5x3), M. Jankowski 14 (2x3), P. Jagoda 13 (1x3), K. Sulima 11, M. Nowakowski 6 (1x3), M. Michalak 5 (1x3), M. Kret 6, R. Szymański 4, M. Exner 3, R. Kwapiszewski 0, T. Jaremkiewicz 0, M. Ponitka 0.

Sudety: T. Wojdyła 31 (1x3), S. Nowak 22 (1x3), T. Prostak 11 (2x3), R. Niesobski 9 (1x3), K. Samiec 4, A. Urbaniak 2, M. Kułyk 2, P. Minciel 0, J. Weatherspoon 0.