Pierwsza przegrana Sokoła Łańcut po dogrywce

Grzegorz Mordzak poprowadził zespół Asseco Prokom 2 Gdynia do wygranej w sobotnim meczu nad Sokołem Łańcut 102:98. By wyłonić jego zwycięzcę potrzebna było rozegranie dogrywki.

Dawid Bilski

Grzegorz Mordzak w całym spotkaniu rzucił 30 punktów, pudłując po jednym rzucie z półdystansu (10/11) i zza linii 6,25 m (1/2). Bezbłędnie wykonywał natomiast rzuty wolne (7/7). To właśnie jego dwa trafienia w ostatnich sekundach dogrywki przypieczętowały zwycięstwo gdynian.

Goście z Łańcuta trafili 13 razy celnie z dystansu. Nie uchroniło to jednak zespołu Sokoła od pierwszej porażki z bieżącym sezonie. Dla drużyny z Gdyni było to natomiast pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach.

Mecz ten został rozegrany awansem z 4 kolejki.
Pozostałe spotkania na zapleczu ekstraklasy rozegrane zostaną w najbliższą środę.

Asseco Prokom 2 Gdynia - Sokół Łańcut 102:98 (16:24, 22:17, 30:22, 16:21, 18:14)

Asseco: Mordzak 30 (1x3), Paweł Storożyński 23, Arkadiusz Kobus 18 (1x3), Sławomir Sikora 11 (1x3), Krzysztof Krajniewski 9, Piotr Wojdyr 8, Paweł Bach 3, Piotr Konsek 0, Aleksander Krauze 0.

Sokół: Tomasz Fortuna 18 (3x3), Wojciech Pisarczyk 18 (1x3), Bartosz Dubiel 17 (2x3), Rafał Glapiński 13 (3x3), Łukasz Paul 13, Mateusz Nitsche 10 (2x3), Ireneusz Chromicz 9 (2x3, Jacek Balawander 0, Jaromir Szurlej 0.