(Nie)oczekiwani bohaterowie w kluczowym meczu! WKS Śląsk znów pokazał charakter

Było 0-3 z perspektywy WKS Śląska, teraz jest już tylko 2-3. Drużyna z Wrocławia znów pokazała charakter - tym razem wygrywając u siebie 82:70. Genialny był Jeremiah Martin, ale równie ważne rzeczy robili Polacy - Jakub Karolak i Aleksander Dziewa.

Patryk Pankowiak
radość sztabu szkoleniowego Śląska Wrocław PAP / Sebastian Borowski / Na zdjęciu: radość sztabu szkoleniowego Śląska Wrocław
Jeszcze przed piątym meczem finału PLK okazało się, że WKS Śląsk przystąpi do niego mocno osłabiony - wyłączeni z gry byli bowiem kontuzjowani Łukasz Kolenda, Justin Bibbs i Vasa Pusica. Szansę automatycznie dostali inni.

I pokazali, co potrafią. Bohaterem meczu został zdecydowanie Jakub Karolak. Polak, na którego trener Ertugrul Erdogan w tym sezonie zbyt często nie stawiał, dał w poniedziałek WKS Śląskowi potrzebną iskrę. Grał przez 30 minut, zdobywając w tym czasie 22 punkty. Trafił 6 na 8 oddanych rzutów za trzy. Był kapitalny.

W końcówce spotkania przypomniał o sobie także inny z Polaków - Aleksander Dziewa. Podkoszowy ostatecznie zapisał przy swoim nazwisku 14 oczek i siedem zbiórek, będąc jednym z kluczowych zawodników meczu.

Gospodarze pokonali Kinga 82:70, obronili własny parkiet i doprowadzili do szóstego spotkania, które odbędzie się 15 czerwca w Szczecinie. Od 0-3 z perspektywy wrocławian, jest już tylko 2-3.

Triumfu Śląska nie byłoby oczywiście bez Jeremiaha Martina. Amerykanin momentalni był wręcz nie do zatrzymania. Trafiał z każdego miejsca na boisku. Czy to za trzy, czy za dwa. Ostatecznie w 38 minut zdobył 29 punktów, pięć zbiórek i pięć asyst, wykorzystując aż 11 na 18 oddanych rzutów z gry, w tym 3 na 6 za trzy.

Jeśli mowa o rzutach za trzy, King trafił w poniedziałek... 3 na 25 takich prób. I dwa takie rzuty w samej końcówce, kiedy wynik był już praktycznie rozstrzygnięty. Tak nie da się wygrać w finale mistrzostw Polski.

Tony Meier przestrzelił wszystkie pięć rzutów za trzy, Bryce Brown był w tym elemencie 1 na 8, a Alex Hamilton 1 na 5. Gościom na nic zdało się po 15 punktów, które wywalczyli wspomniany Hamilton oraz Zac Cuthbertson.

WKS przejął kontrolę nad meczem w trzeciej kwarcie, wygrywając tę partię 24:12. Był w tym meczu na prowadzeniu tylko o niespełna trzy minuty więcej, niż King - ale w tej najważniejszej części spotkania, czyli drugiej połowie. Walka o mistrzostwo Polski zaczyna się na dobre. Drużyna z Wrocławia broni tytułu i pokazuje charakter.