Sochan grał najdłużej w drużynie. Spurs nie dali rady się jednak przełamać

Zdecydowanie nie wiedzie się w ostatnim czasie San Antonio Spurs. Drużyna z Teksasu doznała właśnie siódmej porażki z rzędu. Jeremy Sochan w piątkowym meczu spędził na parkiecie 37 minut.

Patryk Pankowiak
Jeremy Sochan Getty Images / Dylan Buell / Na zdjęciu: Jeremy Sochan
Nikt w drużynie Spurs nie grał dłużej niż on. Jeremy Sochan dostał od trenera Gregga Popovicha aż 37 minut, a w tym czasie był blisko skompletowania double-double.

Jedyny Polak na parkietach NBA zapisał przy swoim nazwisku osiem punktów, osiem zbiórek, sześć asyst, przechwyt, dwie straty i cztery faule. Znów udowodnił, że jest wszechstronny. Brakowało mu jednak skuteczności. Trafił 3 na 11 oddanych rzutów z pola (1/3 za trzy) i 1 na 2 wolne.

Drużyna z Teksasu nie zdołała się przełamać. O wyniku meczu zadecydowała czwarta kwarta. Sacramento Kings wygrali tę odsłonę 34:26, a cały mecz rozgrywany w ramach turnieju NBA 129:120.

Genialny był De'Aaron Fox, który rzucił rekordowe dla siebie w tym sezonie 43 punkty, trafiając 14 na 24 rzuty z gry (5/11 za trzy) i 10 na 13 wolnych. Miał ponadto osiem zbiórek i siedem asyst. Litwin Domantas Sabonis dodał double-double (27 punktów, 14 zbiórek, siedem asyst).

Spurs ponieśli już siódmą z rzędu, a dziewiątą porażkę w kampanii 2023/2024. Przegrali też trzeci mecz w turnieju NBA i z bilansem 0-3 są na ostatnim miejscu w grupie C. Victor Wembanyama nie traci jednak optymizmu.

- Walczymy każdego dnia. Wiem, że końcówka sezonu nie będzie wyglądała tak samo, jak początek. Robimy progres - tłumaczył w rozmowie z mediami Francuz wybrany z pierwszym numerem w tegorocznym drafcie.

Wembanyama zdobył w piątek 27 punktów i zebrał dziewięć piłek, ale wykorzystał zaledwie 12 na 26 prób z pola, w tym 2 na 8 za trzy. Zach Collins miał 28 "oczek".