Problemy zdrowotne Sochana i tylko 17 minut na parkiecie

San Antonio Spurs w niedzielę, 26 października odwiedzili aktualnych mistrzów NBA. Nie udało im się jednak sprawić niespodzianki (120:132). Jeremy Sochan spędził na parkiecie tylko 17 minut.

Patryk Pankowiak
Jeremy Sochan Getty Images / Justin Tafoya / Jeremy Sochan
Jedyny reprezentant Polski w NBA zdążył zdobyć w tym czasie cztery punkt, dwie zbiórki i trzy asysty. Miał też trzy straty. Trafił 2 na 6 oddanych rzutów z pola (0/1 za trzy).

Jeremy Sochan w niedzielę w Denver spędził na parkiecie zaledwie 17 minut przez problemy zdrowotne. Konkretnie kolana. Grał tylko w pierwszej połowie. Trener Gregg Popovich przyznał jednak po meczu, że to najprawdopodobniej nic poważnego.

San Antonio Spurs próbowali rzucić wyzwanie faworyzowanym Denver Nuggets, ale mistrzowie NBA, nawet bez kontuzjowanego Jamala Murraya, zdołali obronić własny parkiet i odnieść 11. zwycięstwo w tym sezonie. Gospodarze triumfowali 132:120.

Trudno o inny wynik, kiedy w takiej formie jest Nikola Jokić. Serb rzucił rekordowe dla siebie w trwających rozgrywkach 39 punktów, do których dodał 11 zbiórek oraz dziewięć asyst. Skrzydłowy Michael Porter dorzucił do dorobku obrońców tytułu 25 oczek.

Wybrany z pierwszym numerem w tegorocznym drafcie Victor Wembanyama przyznał po meczu, że gra w Denver była dla niego trudnym doświadczeniem. - Ciężko było mi złapać oddech rano czy w przerwie meczu - komentował w rozmowie z mediami Francuz. To miasto w stanie Kolorado położone jest ponad 1500 metrów nad poziomem morza.

Wembanyama mimo wszystko w 25 minut zdążył rzucić 22 punkty i zanotować 11 zbiórek, sześć przechwytów oraz cztery bloki. Spurs doznali jednak dwunastej z rzędu, a 14. porażki w kampanii 2023/2024.