Wstydliwa porażka Lakers. Najbardziej dotkliwa w karierze LeBrona Jamesa

To nie był dzień Los Angeles Lakers. Drużyna z Kalifornii została rozgromiona w poniedziałek przez ekipę Philadelphia 76ers aż 94:138.

Patryk Pankowiak
LeBron James Getty Images / Tim Nwachukwu / Na zdjęciu: LeBron James.
Nikt nie spędził na parkietach NBA więcej czasu, niż LeBron James. Już oficjalnie. Gwiazdor LA Lakers prześcignął Kareema Abdul-Jabbara także w tym aspekcie, ma już łącznie 66,319 minut w lidze, a Abdul-Jabbar 66,297.

38-latek nie miał jednak powodów do świętowania, bo jego drużyna została rozbita w Filadelfii. 76ers triumfowali aż 138:94, wygrywając czwartą kwartę 40:14.

- To niewiele dla mnie znaczy - przyznawał mimo wszystko w rozmowie z mediami o następnym rekordzie, który pobił James. LeBron w poniedziałek poniósł najbardziej dotkliwą porażkę w karierze. To także piąta najwyższa porażka w historii klubu.

- Czuję, że dziś nie byliśmy po prostu jednością - dodawał podkoszowy Lakers, Anthony Davis. Goście z Miasta Aniołów trafili tylko 7 na 28 oddanych rzutów za trzy i popełnili 17 strat.

Sixers wychodziło natomiast praktycznie wszystko. Tyrese Maxey rzucił 31 punktów, Joel Embiid skompletował triple-double (30 punktów, 11 zbiórek, 11 asyst) i to w zaledwie 31 minut. Gospodarze w całym spotkaniu popełnili ponadto zaledwie pięć strat. To ich 12. sukces w tym sezonie.

To nie był także dzień drugiej drużyny z Los Angeles. Clippers sensacyjnie przegrali bowiem u siebie z osłabionymi Denver Nuggets 104:113, ponosząc dziewiątą porażkę w kampanii 2023/2024.

Aktualni mistrzowie NBA grali bez swoich liderów, pauzowali Nikola Jokić, Jamal Murray i Aaron Gordon. Błysnął jednak Reggie Jackson, były zawodnik Clippers. Rozgrywający zaaplikował byłemu pracodawcy aż 35 punktów, rozdał też 13 kluczowych podań, trafiając w sumie 15 na 19 rzutów z pola. Genialny był również inny ex-Clippers. Środkowy DeAndre Jordan zapisał przy swoim nazwisku 21 punktów oraz 13 zbiórek.