NBA. James Harden przerwał milczenie. Zdradza przyczynę konfliktu

James Harden długo walczył o swój transfer do Los Anegeles Clippers. Po kilku tygodniach od przeprowadzki do Kalifornii zdradził, dlaczego chciał odejść z Pensylwanii.

Jakub Artych
Jakub Artych
James Harden Getty Images / Na zdjęciu: James Harden
James Harden od kilku miesięcy miał ogromny problem z menedżerem generalnym Philadelphii 76ers, którego nazwał kłamcą. Spekulowało się, że chodzi o obiecany mu duży kontrakt, gdy przed rokiem zgodził się na obniżkę zarobków. Daryl Morey z kolei nie wywiązał się ze swojej obietnicy.

Harden robił wszystko by odejść, jednak Los Angeles Clippers nie mogli dojść do porozumienia z 76ers. Gdy wydawało się, że transfer spalił na panewce, pod koniec października gruchnęła wiadomość, że ostatecznie trafi do Kalifornii.

Teraz sam zainteresowany przerwał milczenie i przyznał, gdzie leżała geneza jego konfliktu z Philadelphią 76ers. Chodziło oczywiście o pieniądze.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Zrobił to na siedząco. Po prostu magia
- Próbowałem znaleźć się w sytuacji, w której by mi sowicie zapłacono, ale gdzie miałbym też szansę wygrywać na najwyższym poziomie. W ostatnich latach poświęciłem tak wiele – czy to swoją rolę, czy kwestie finansowe - że w tamtym momencie miałem już dość. Chciałem po prostu iść do przodu i wciąż mieć okazję zarobienia pieniędzy i wygrywania - podkreśla James Harden w rozmowie z The Athletic.

Początkowo przedstawiciele Sixers z Moreyem na czele bezpośrednio obiecali mu ofertę maksymalnego przedłużenia kontraktu, jednak potem nie wywiązali się ze swojej obietnicy, co mocno zdenerwowało Hardena.

- Zbyt wiele pieniędzy, zbyt wiele szacunku i zbyt wiele lojalności z mojej strony zostało zatraconych, by znów zwrócić się w tym kierunku. Nie mamy o czym rozmawiać - dodał James Harden.

Amerykanin rozegrał w tym sezonie już 14 meczów, w których zdobywa średnio 15,7 punktu na spotkanie.

Zobacz także:
Ma 39 lat i ogromną emeryturę. Majątek przyprawia o zawrót głowy
Niespodzianki w ćwierćfinałach turnieju NBA. Genialny Haliburton, Celtics już za burtą!

Czy James Harden zostanie w barwach Clippers mistrzem NBA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×