Kosmiczny występ w Pekao S.A. 1 Lidze! Ale nazwisko zobowiązuje

Joe Bryant Jr. to prawdziwy gwiazdor rozgrywek zaplecza ekstraklasy. W środę, w zaległym spotkaniu Pekao S.A. 1 Ligi, rozgrywający zdobył aż 46 punktów przeciwko Senastion Kotwicy Kołobrzeg. WKS Śląsk II Wrocław wygrał to starcie 81:76.

Dawid Siemieniecki
Dawid Siemieniecki
Joe Bryant Jr Getty Images / Tim Nwachukwu / Na zdjęciu: Joe Bryant Jr.
Od zawsze mówi się, że po to ściąga się do Polski zawodników zagranicznych, by ci robili zauważalną różnicę. I o ile jeszcze w Orlen Basket Lidze - teoretycznie - jest miejsce na błędy w tej materii, o tyle w I lidze nie ma go wcale.

Skoro bowiem kluby w Pekao S.A. 1 Lidze mogą mieć tylko jednego obcokrajowca, to tym bardziej warto, by była to prawdziwa gwiazda na ten poziom rozgrywek.

Rok temu na zapleczu ekstraklasy brylowali m.in. Arinze Chidom, Kaheem Ransom czy też Alphonso Willis. Teraz z kolei gwiazdą numer jeden jest rozgrywający WKS Śląska II Wrocław, czyli Joe Bryant Jr. Amerykanin od samego początku pokazywał, że na szczeblu pierwszoligowym jest niezwykle trudny do zatrzymania.

Dotychczas jego rekordowym występem było 38 punktów rzuconych Sokołowi Międzychód, ale i Politechnice Opolskiej zaaplikował 32 "oczka". Ostatnio - w zasadzie po raz pierwszy - ograniczyć go w pełni udało się jednak Górnikowi Zamek Książ Wałbrzych, który ograł w derbach Śląsk II aż 91:57, a Bryant zdobył zaledwie 4 punkciki (1/10 z gry).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tenisowa para poleciała do raju. Co za zdjęcia!

23-latek powetował to sobie jednak już w kolejnym starciu swojej drużyny. Padło na Sensation Kotwicę Kołobrzeg, której Bryant "nawrzucał" aż 46 punktów, trafiając 16 na 24 razy z gry i wykorzystując 11 z 12 prób z linii rzutów wolnych! Ponadto miał 8 zbiórek, 6 asyst, 5 przechwytów i do tego wymusił aż 10 przewinień rywali.

Złożyło się to na łączny wskaźnik efektywności, który wyniósł aż 52! To absolutny i szalony wręcz rekord sezonu. Warto dodać, że rezerwy Śląska wygrały to spotkanie 81:76, czyli Joe Bryant zdobył blisko 57 procent punktów całego zespołu. Dla porównania, drugi najlepiej punktujący we wrocławskiej ekipie - Przemysław Kociszewski - zdobył 9 "oczek".

Śląsk II jest największą rewelacją trwającego sezonu w I lidze. Drużyna Łukasza Grudniewskiego ma obecnie najlepszy bilans w tabeli (10-2) i na dodatek ma jeszcze jeden mecz zaległy do rozegrania.

Czytaj także:
Bardzo dobry mecz Kinga Szczecin w BCL >>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×